Trwa ładowanie...
dxlocwg

Lubawa rozpoczęła negocjacje w sprawie zakupu spółki Litex ZPH

22.11. Warszawa (PAP) - Lubawa rozpoczęła negocjacje dotyczące zakupu spółki Litex ZPH, jenego z największych w Europie producentów parasoli reklamowych i banerów - podała Lubawa w...

dxlocwg
dxlocwg

22.11. Warszawa (PAP) - Lubawa rozpoczęła negocjacje dotyczące zakupu spółki Litex ZPH, jenego z największych w Europie producentów parasoli reklamowych i banerów - podała Lubawa w komunikacie.

"Zdaniem Zarządu Lubawa S.A. nabycie przedsiębiorstwa Litex, a wraz z nim Spółek Miranda i Effekt System przyczyni się do powstania silnej grupy kapitałowej, która będzie specjalizowała się w produkcji oraz dystrybucji zarówno na rynek cywilny jak i wojskowy. Dodatkowo, połączenie pozwoli uzyskać efekty synergii w obszarze handlu, zaopatrzenia i produkcji i tym samym znacząco zwiększyć efektywność w Grupie" - napisano w komunikacie.

Przewidywane obroty Litex za 2010 rok wynieść maja 76 mln zł, a EBITDA 6,7 mln zł. Lubawa podała, że Litex jest jednym z wiodących producentów w swojej branży, a swoje produkty sprzedaje do 42 krajów na całym świecie.

Lubawa planuje, że łączne obroty utworzonej grupy kapitałowej w 2011 roku wynieść mają około 250 mln zł, a EBITDA osiągnie około 25 mln zł. (PAP)

seb/

dxlocwg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxlocwg