Trwa ładowanie...
d2l3o8e
29-09-2014 16:30

Lublin/ Sprawy miejskie będzie można załatwiać na poczcie (korekta)

#
w ostatnim akapicie powinno być "Jóźkowiak"
#

d2l3o8e
d2l3o8e

29.09. Lublin (PAP) - Niektóre placówki Poczty Polskiej w Lublinie wykorzystywane będą jako samorządowe biura obsługi mieszkańców. Ma to ułatwić załatwianie spraw w urzędzie miejskim, zwłaszcza starszym osobom.

Na początek wytypowane zostały trzy placówki Poczty Polskiej, w miejscach odległych od centrum miasta - przy ulicach Żywnego, Pocztowej i Władysława Jagiełły - gdzie wkrótce stworzona będzie możliwość załatwiania wszystkich spraw obywateli, które obecnie urzędnicy załatwiają w miejskich biurach obsługi mieszkańców.

W przyszłości takich pocztowych punktów ma być więcej. Mają być tam także załatwiane sprawy związane z działalnością miejskich spółek komunalnych. Interesantów będą w nich obsługiwać miejscy urzędnicy albo pracownicy poczty. Samorząd będzie za to płacił Poczcie Polskiej.

"Zamiast tworzyć odrębne biura obsługi wykorzystamy zasób poczty, aby mieszkańcy mieli bliżej do miejsc, gdzie będą mogli załatwić swoje sprawy" - powiedział w poniedziałek dziennikarzom prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

d2l3o8e

Lublin jest pierwszym miastem w Polsce, które porozumiało się z Pocztą Polską w sprawie takiego wykorzystania jej placówek. Pomysł wzbudził zainteresowanie w innych miastach.

"Poinformowałem kolegów z innych miast i ten pomysł - wykorzystania zasobów poczty do obsługi mieszkańców, czy też do skuteczniejszego informowania o naszych inicjatywach, działaniach - podoba się. Jeśli to wdrożymy, to będziemy prekursorami i nasze rozwiązania znajdą naśladowców" - dodał Żuk.

Prezes zarządu Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak podkreślił, że nowe funkcje placówek pocztowych w Lublinie to wyraz podążania za potrzebami ludzi.

"Zakres usług w urzędach pocztowych powinien rosnąć i inicjatywa, że będą tam lokowane punkty obsługi klienta jest bardzo cenna, bo to oznacza, że w jednym miejscu mieszkaniec Lublina będzie mógł załatwić wiele ważnych spraw. Tego typu rozwiązania możemy powielać w innych miastach i bardzo na to liczę" - powiedział Jóźkowiak.

d2l3o8e

W blisko 350-tysięcznym Lublinie jest obecnie pięć miejskich biur obsługi mieszkańców.

Żuk i Jóźkowiak podpisali list intencyjny dotyczący stałej współpracy między lubelskim samorządem i Pocztą Polską. Mówi on też o utworzeniu w Lublinie Centrum Badawczo Rozwojowego Poczty Polskiej. Ma ono tworzyć nowe rozwiązania biznesowe, usługowe i techniczne dla potrzeb Poczty we współpracy z lubelskim środowiskiem naukowym. Będzie to pierwszy taki ośrodek Poczty Polskiej. W ciągu najbliższych dwu miesięcy powstające Centrum ma zatrudnić 20 osób.

d2l3o8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3o8e