Trwa ładowanie...
d278x0k
d278x0k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lubuskie/ Duński inwestor zatrudni w Świebodzinie 200 osób

Do będących w likwidacji Lubuskich Fabryk Mebli w Świebodzinie (Lubuskie) udało się ściągnąć duńskiego inwestora - producenta krzeseł i foteli. Firma ta deklaruje zatrudnienie 200 osób - poinformował PAP rzecznik Zarządu Woj. Lubuskiego Michał Iwanowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d278x0k

"Furn Master Sp. z o.o., która jest spółką-córką koncernu Gabriel D.K. z Danii, otrzymała od nas kilka atrakcyjnych ofert już w 2011 r. Od tego czasu byliśmy z nimi w stałym kontakcie. Dzisiaj możemy być pewni, powstanie 200 nowych miejsc pracy w nowoczesnej branży" - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Spółka Furn Master kupiła 10 tys. m kw. w budynkach Lubuskich Fabryk Mebli (LFM) - przedsiębiorstwa państwowego, które jest w likwidacji.

Duński inwestor zadeklarował zakup kolejnych nieruchomości i rozwijanie produkcji. W pierwszym roku działalności nakłady inwestycyjne mają wynieść 300 tys. euro, a w przyszłości dalszy rozwój w zakresie sprzedaży, produkcji i logistyki.

d278x0k

"Obecnie firma przejmuje 70 pracowników LFM, a docelowa wielkość zatrudnienia ma wynieść 200 osób, co dla niewielkiego świebodzińskiego rynku pracy będzie miało ogromne znaczenie" - powiedział Iwanowski.

Dodał, że inwestycja Duńczyków będzie oddziaływać na cały region, gdyż firma rozpoczęła rozmowy z kilkoma lubuskimi kontrahentami na temat kooperacji w zakresie dostaw tkanin oraz elementów drewnianych.

Gabriel D.K. to kilka firm działających w branży tekstylno-meblarskiej w kilku krajach Europy. W 2013 r. firma planowała otworzyć w Polsce nowy zakład produkcyjny i centrum logistyczne obsługujące rynek niemiecki.

Wymogiem była bliskość granicy z Niemcami - nie dalej niż 100 km. W grę wchodziły więc tereny inwestycyjne w Czechach, a także w woj. dolnośląskim. W Lubuskiem Duńczykom zaoferowano hale przemysłowe w Gubinie, Nowej Soli (opuszczone przez Japończyków z Funai) i Świebodzinie.

d278x0k

Iwanowski przekazał PAP, że władzom regionu najbardziej zależało na ściągnięciu tego inwestora do Świebodzina, gdyż w likwidowanych LFM doszło wcześniej do zwolnień grupowych.

"Ponadto ważne jest to, że duński koncern zdecydował się zainwestować poza specjalną strefą ekonomiczną, a więc bez ulg i zwolnień podatkowych. Zatem inwestycja w Świebodzinie, oprócz korzyści dla lokalnego rynku pracy, przyniesie także korzyść budżetowi państwa i dla samorządu" - wyjaśnił rzecznik.

d278x0k

Podziel się opinią

Share
d278x0k
d278x0k