Trwa ładowanie...
d3z7m21

Lubuskie/ W 2015 roku 369 mln zł na walkę z bezrobociem

369 mln zł mają wynieść w 2015 roku nakłady na walkę z bezrobociem w woj. lubuskim. Stopa bezrobocia na koniec ub. roku wynosiła 12,8 proc. i była najniższa od sześciu lat - poinformował PAP rzecznik Zarządu Województwa Lubuskiego Michał Iwanowski.

Share
d3z7m21

"To m.in. efekt dobrych warunków do rozwoju gospodarczego, stworzonych w ostatnich latach przez władze województwa. Nadal jest jednak wiele do zrobienia" - powiedział PAP Iwanowski.

Władze regionu zapowiadają, że w 2015 różnymi formami aktywizacji zawodowej, szkoleniami i innymi projektami związanymi z ograniczaniem bezrobocia objętych zostanie ponad 114 tys. osób.

"W plan wpisuje się wiele różnorodnych inicjatyw: poczynając od projektów typowo inwestycyjnych poprzez dofinansowanie miejsc pracy i szkolenia zawodowe, a na doradztwie zawodowym kończąc" - wyjaśnił wicemarszałek woj. lubuskiego Romuald Gawlik.

d3z7m21

Lubuski Plan Działań na Rzecz Zatrudnienia na rok 2015 został przyjęty przez zarząd województwa w tym tygodniu. Zawiera on informacje o planowanych działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i tzw. zasobów ludzkich w regionie przez różne podmioty.

"W 2015 r., podobnie jak w latach poprzednich, za priorytetowe uznano działania na rzecz poprawy zasobu miejsc pracy. Przewiduje się realizację inicjatyw, które mają przyczynić się do powstawania miejsc pracy i poprawy ich trwałości" - wyjaśnił Gawlik.

Dodał, że wszelkie działania mające na celu poprawę sytuacji na rynku pracy będą finansowane zarówno z funduszy unijnych, jak i pieniędzy krajowych. Na lubuskim rynku pracy widać ożywienie, a w gospodarce polepszenie koniunktury, co dobrze rokuje na następne miesiące.

Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że miniony rok przyniósł znaczący spadek liczby bezrobotnych. Na koniec 2013 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wynosiła 59,8 tys., a na koniec 2014 - 47,1 tys. Oznacza to spadek o ponad 21 proc. Przy tym rośnie liczba ofert pracy.

d3z7m21

Podziel się opinią

Share
d3z7m21
d3z7m21