Trwa ładowanie...

Łukasz Wejchert złożył rezygnację z funkcji członka zarządu TVN

Łukasz Wejchert złożył rezygnację z funkcji członka zarządu TVN oraz członka zarządu Grupy Onet - poinformował TVN we wtorek w komunikacie. Jednocześnie zrezygnował też z pełnienia swoich funkcji w Komitecie Wykonawczym Grupy ITI.

Share
Łukasz Wejchert złożył rezygnację z funkcji członka zarządu TVN
Źródło: autor: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC BY-SA 3.0
d20i1wn

Wejchert przestanie pełnić funkcję członka zarządu TVN z efektem natychmiastowym. W komunikacie podano, że rezygnacja jest następstwem finalizacji porozumienia w kwestii skupienia przez ITI Holdings własnych udziałów należących do firm związanych z Wejchertem.

W poniedziałek na konferencji prezes i dyrektor generalny Grupy ITI Wojciech Kostrzewa poinformował, że nowym prezesem Onetu zostanie Robert Bednarski. - Formalna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale rada nadzorcza TVN zgodziła się na to, żeby Robert Bednarski został prezesem Onetu i członkiem zarządu TVN - powiedział w poniedziałek Kostrzewa.

Bednarski urodził się w 1973 r.; dotąd pełnił funkcję wiceprezesa Onetu. Jest doktorem nauk ekonomicznych. W latach 1997-2001 prowadził szkolenia dla kadry zarządzającej w zakresie rachunkowości grup kapitałowych. Przed rozpoczęciem pracy w Onecie pracował w dziale finansowym Grupy Can Pack. W Onecie pracuje od 1999 r., początkowo jako dyrektor finansowy, od grudnia 2001 r. do lutego 2006 pełnił funkcję członka zarządu. Od marca 2006 r. jest wiceprezesem, odpowiadającym m.in. za marketing i badania, administrację, finanse, dział prawny oraz relacje korporacyjne.

d20i1wn

Wejchert ukończył dubliński Portobello Business College (finanse i ekonomia). Urodził się w 1973 r. Z TVN był związany od początku, czyli od 1997 r.

Do Grupy Onet należy m.in. Onet.pl, serwis randkowy Sympatia.pl, platforma blogowa Blog.pl czy lokalizator Zumi.pl. Serwisy tematyczne prowadzone przez Onet to m.in. wiadomości, sport, biznes czy moto. Odwiedza je miesięcznie prawie 14 mln użytkowników, czyli ponad 72 proc. wszystkich korzystających z internetu w Polsce.

W poniedziałek Grupa TVN podała, że zarząd Grupy podpisał ostateczną umowę z Canal+ dotyczącą połączenia platform telewizji satelitarnej "n" z Cyfrą+.

d20i1wn

Podziel się opinią

Share
d20i1wn
d20i1wn