Trwa ładowanie...
d14stxb

LW Bogdanka nie pracuje nad emisją akcji (opis2)

...
Share
d14stxb

17.05. Warszawa (PAP) - W perspektywie tego i przyszłego roku Lubelski Węgiel Bogdanka nie planuje emisji akcji - poinformował prezes spółki Mirosław Taras.

"Nie pracujemy nad emisją akcji. Z uwagi na przesunięcia w inwestycjach różnie może być z wykonaniem CAPEX-u, poprawiła się też sytuacja gospodarcza samej Bogdanki" - powiedział dziennikarzom Taras.

"W tej chwili w perspektywie roku 2010 i 2011 absolutnie nie ma żadnych prac projektowych związanych z emisjami" - dodał.

d14stxb

Poinformował, że spółka rozpatruje finansowanie inwestycji instrumentami dłużnymi, kredytami i leasingiem.

Bogdanka zakłada, że tegoroczne inwestycje spółki sięgną 934 mln zł. Spółka informowała wcześniej, że może jej zabraknąć 150-180 mln zł.

"Obawialiśmy się, że przy zaplanowanym Capeksie i trudnych warunkach rynkowych będzie potrzeba pieniędzy i w takiej sytuacji prognozowaliśmy kredyt. Teraz jednak przestajemy myśleć o kredycie, przynajmniej w takim wymiarze, jak wcześniej" - powiedział Taras.

Powtórzył, że Bogdanka będzie się starać o dotacje rządowe na inwestycje początkowe. Do podziału między spółkami węglowymi jest 400 mln zł.

d14stxb

"Aspirujemy do jak najwyższego udziału w tych kwotach" - powiedział.

Inwestycja budowy Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla opóźnia się w powodu procesu odwoławczego.

Taras poinformował, że Krajowa Izba Odwoławcza zakończyła postępowanie i wskazała Mostostal Warszawę na wykonawcę zakładu.

"Budimex odwołał się do sądu, ale sądzimy, że wniosek będzie oddalony i w ciągu tygodnia, dwóch podpiszemy umowę" - powiedział prezes.(PAP)

pel/ gsu/ ana/

d14stxb

Podziel się opinią

Share
d14stxb
d14stxb