Trwa ładowanie...
d486fv8
19-01-2017 14:52

Mabion chce podnieść kapitał o max. 5 mln akcji, rozważa wejście na drugą giełdę

Warszawa, 19.01.2017 (ISBnews) - Akcjonariusze Mabionu zdecydują podczas walnego zgromadzenia o upoważnieniu zarządu spółki do podwyższenia kapitału spółki o maks. 5 mln akcji - po cenie min. 80 zł za sztukę, wynika z projektów uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, zwołanego na 16 lutego. Akcje mogłyby zostać zaoferowane w ramach oferty publicznej i mogłyby być notowane na GPW, lub innej giełdzie w Europie lub też w USA, podała spółka.

Share
d486fv8

"Zarząd jest upoważniony do dokonania jednego lub kilku podwyższeń kapitału zakładowego spółki o kwotę nie większą niż 500 000 zł poprzez emisję nie więcej niż 5 000 000 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 0,1 zł każda" - czytamy w proponowanym brzmieniu statutu spółki.

"Akcje będą emitowane w ramach oferty publicznej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wraz z notowaniem na giełdzie papierów wartościowych na terytorium Europy (co obejmuje rynek regulowany prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.) lub Stanów Zjednoczonych (IPO) lub (ii) subskrypcji prywatnej, [?] przy czym podwyższenie kapitału zakładowego w trybie subskrypcji prywatnej w ramach kapitału docelowego może być dokonane o kwotę nie większą niż 100 000 zł poprzez emisję nie więcej niż 1 000 000 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 0,1 zł każda" - czytamy dalej.

Upoważnienie zarządu do podwyższania kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego miałoby wygasać z upływem 1 roku od dnia wpisania do rejestru przedsiębiorców zmiany statutu, dokonanej uchwałą nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z dnia 16 lutego 2017 roku.

"Pozbawia się akcjonariuszy w całości prawa poboru w stosunku do akcji spółki emitowanych przez zarząd" - podano także.

d486fv8

"Uchwała zarządu w sprawie ustalenia ceny emisyjnej akcji zostanie podjęta po konsultacji z radą nadzorczą, przy czym cena emisyjna za akcję nie może być niższa niż 80 zł lub równowartość tej kwoty wyrażoną w innej walucie" - napisano także.

W połowie grudnia ub.r. rada nadzorcza Mabionu powołała Artura Chabowskiego do pełnienia funkcji prezesa w miejsce Macieja Wieczorka. Zdecydowano również wówczas o przeglądzie potencjalnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d486fv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d486fv8
d486fv8