Trwa ładowanie...
d42f1v0

Maciej Wieczorek

Najnowsze informacje
3.6
(14 głosów)
Oceń:

Maciej Wieczorek to polski przedsiębiorca, założyciel firmy Celon Pharma i współtwórca Mabionu, także prezes zarządu Novazil Therapeutics oraz Celon Services.

Życiorys

Maciej Wieczorek jest absolwentem Politechniki Warszawskiej z tytułem inżyniera. Po studiach rozpoczął pracę w BRE Banku, nie mając szerokich perspektyw w swoim zawodzie. Doświadczenie w sektorze finansów pozwoliło mu później na podjęcie zatrudnienia w firmie Adamed na stanowisku ds. finansów.

Maciej Wieczorek pozostał w firmie Adamed na dłużej. Przez kilka lat zarządzał nią razem z jej właścicielami, ale po śmierci założyciela, Mariana Adamkiewicza, postanowił odejść. Otrzymał wówczas 2 mln dolarów za udziały i za te pieniądze postanowił założyć własną firmę o nazwie Celon Pharma.

Początkowo firma Wieczorka nie generowała dużych przychodów i miała problemy z płynnością. Obecnie jednak jest to jeden z największych koncernów farmaceutycznych w Polsce. Ponadto Wieczorek miał swój udział w utworzeniu firmy Mabion, której zadaniem było wprowadzenie na rynek biotechnologicznych leków.

Firmy Macieja Wieczorka pracowały i pracują nadal nad opracowywaniem receptur na różne środki, m.in. przeciw chorobom płuc, depresji, a także nowotworom.

Wieczorek podjął się także uzyskania tytułu doktora z biologii medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jego praca dotyczyła raka piersi i była prowadzona pod okiem prof. Tadeusza Pietruchy.

Życie prywatne

Maciej Wieczorek większość czasu spędza w pracy, ale nie uważa się za pracoholika, ponieważ lubi to, co robi. Jednak kiedy znajduje czas, poświęca go na uprawianie sportów wraz z rodziną, słuchanie muzyki i czytanie czasopism militarnych. Interesuje się również tematami historycznymi, ekonomicznymi oraz geograficznymi.

Mama Macieja Wieczorka była nauczycielką matematyki, a ojciec pracował na stanowisku geodety. Kiedy był dzieckiem, zrodziła się w nim potrzeba poszukiwania i zamiłowanie do książek. Jak sam twierdzi, wolał spędzać czas na strychu wśród staroci niż bawić się z innymi dziećmi na zewnątrz.

Majątek

Majątek Macieja Wieczorka wyceniany jest obecnie na 1221 mln zł, a jego firma jest jedną z najbardziej rozwijających się spółek w kraju.

Ranking najbogatszych Polaków

Maciej Wieczorek w 2017 roku uplasował się na 20. pozycji w rankingach najbogatszych Polaków. Warto zaznaczyć, że rok wcześniej zajmował zaledwie 76. miejsce jako nowa osobistość.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42f1v0
d42f1v0
d42f1v0
d42f1v0