Trwa ładowanie...
djyd99u
djyd99u

Mabion chce pozyskać do kilkunastu mln zł z technologii produkcji analogów insuliny

26.08. Warszawa (PAP) - Mabion opatentował technologię cięcia insuliny, która może być używana w produkcji 6 analogów insuliny. Notowana na NewConnect biotechnologiczna spółka...
Share
djyd99u

26.08. Warszawa (PAP) - Mabion opatentował technologię cięcia insuliny, która może być używana w produkcji 6 analogów insuliny. Notowana na NewConnect biotechnologiczna spółka prowadzi rozmowy z kilkoma firmami, aby świadczyć dla nich usługi na bazie tej technologii i liczy na kilka - kilkanaście mln zł przychodów w ciągu najbliższych lat - poinformował PAP Maciej Wieczorek, prezes Mabionu.

"Mamy zgłoszenie patentowe technologii cięcia insuliny, która może być używana w produkcji 6 z 7 analogów insuliny. Chcemy zaoferować nasze usługi firmom, które mogą być zainteresowane produkcją analogów. Możemy dla tych podmiotów wyprodukować insulinę do badań przedklinicznych i klinicznych" - powiedział prezes.

"Obecnie rozmawiamy na temat świadczenia tego typu usług z kilkoma podmiotami. Liczymy, że w ciągu kilku najbliższych lat pozyskamy od kilku do kilkunastu mln zł" - dodał.

djyd99u

Wieczorek zaznaczył, że spółka, aby zwiększyć możliwość świadczenia usług kontraktowych, a także rozszerzyć skalę wytwarzania leków onkologicznych, nad którymi prowadzi prace, z laboratoryjnej na przemysłową, wybuduje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej centrum badawczo-rozwojowe o powierzchni 650 metrów kwadratowych.

"Inwestycja kosztować będzie 20 mln zł do 2014 roku. Centrum będzie gotowe już w przyszłym roku, w następnych latach będziemy dokupować tylko kolejne urządzenia" - powiedział prezes.

Mabion zadebiutował na NewConnect na początku sierpnia. Wcześniej z prywatnej oferty, w której sprzedawane były akcje nowej emisji, biotechnologiczna firma pozyskała blisko 23 mln zł.

Utworzona przez cztery polskie firmy farmaceutyczne i dwa przedsiębiorstwa badawczo-rozwojowe, spółka zamierza z tej emisji sfinansować część planu inwestycyjnego, który obejmuje wprowadzenie na rynek dwóch nowych leków biotechnologicznych, stosowanych w onkologii.

Mabion został utworzony w 2007 roku przez 4 firmy farmaceutyczne: Polfarmex, Celon Pharma, Genexo i IBSS Biomed oraz dwa przedsiębiorstwa badawczo-rozwojowe: BioCentrum i Biotech Consulting, aby wspólnie finansować badania nad nowymi lekami, opartymi na przeciwciałach monoklonalnych. Do tej pory prace nad dwoma lekami na raka chłoniaka i raka piersi pochłonęły kilka mln zł.(PAP)

epo/ ana/

djyd99u

Podziel się opinią

Share
djyd99u
djyd99u