Trwa ładowanie...
d12wxpc
d12wxpc

MAC: minister Michał Boni o raporcie przejrzystości (komunikat)

...
Share
d12wxpc

16.06. Warszawa - MAC informuje:

Minister Boni zapowiedział, że wystąpi do firm internetowych, operatorów i providerów, a także do organizacji pozarządowych, aby wzorem Google, przygotowywać i publikować coroczny raport przejrzystości. Byłyby w nim podawane do publicznej wiadomości informacje o tym, jakie służby pytają o treści i dane osób użytkujących określone przeglądarki i strony internetowe.

Chcę, abyśmy taki raport przejrzystości przygotowywali w Polsce wspólnie z firmami i organizacjami pozarządowymi. Pokazałoby to realny obraz sytuacji i uczuliłoby firmy na to, że Polska ma swoje przepisy prawne i chcemy, aby były one w pełni respektowane. Dotyczyłoby to także firm, które oferują Polakom usługi w internecie, a są zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych. Myślę, że powinny one szanować obyczaje i prawa, które są w Polsce - dodał minister Michał Boni.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ jbr/

d12wxpc

Podziel się opinią

Share
d12wxpc
d12wxpc