Trwa ładowanie...
dav166n

MAC: nowa strona internetowa dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (komunikat)

...

dav166n
dav166n

19.02. Warszawa - MAC informuje:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomiło nową stronę internetową www.mac.gov.pl dostosowując ją do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom obywateli, w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji trwały prace nad zmianą serwisu www.mac.gov.pl. Zmieniliśmy nie tylko wygląd strony, starając się aby serwis był czytelny i przejrzysty, ale także wyodrębniliśmy w osobnych blokach informacje o nowych projektach, konsultacjach i planach ministerstwa.

Dużą wagę przyłożyliśmy do tego aby nowy serwis był dostępny dla osób niepełnosprawnych - do przeglądania serwisu wystarczy klawiatura a elementy graficzne zostały dobrane i opisane tak, by osoby niedowidzące nie miały kłopotów z ich odczytaniem. Poprawiliśmy także strukturę tekstów by ułatwić nawigację osobom niewidomym i tym, które mają inne kłopoty z tekstem.

dav166n

Serwis został zbudowany wedle standardów dostępności opisanych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 526). Mówi ono, jak tworzyć i przebudowywać serwisy publiczne, by świadczyły one obywatelom usługi najwyższej jakości.

W pracach nad nową stroną internetową wspierali nas eksperci zajmujący się dostępnością stron internetowych. Serwis został także przetestowany przez specjalistów Akces Lab, którzy w końcowym raporcie przedstawili jak serwis radzi sobie z różnymi technicznymi wyzwaniami (wyciąg z raportu dostępny pod adresem: http://beta.mac.gov.pl/dostepnosc).

Udostępniona została wersja beta strony internetowej - cały czas nanoszone są poprawki. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i opinie dotyczące nowego serwisu. Kontakt w przypadku pytań lub opinii: dak@mac.gov.pl; numer telefonu 22 245 59 12.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

dav166n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dav166n