Trwa ładowanie...
d3fyi38
Gospodarka

Maciej Kaliski nowym wiceministrem gospodarki

Premier Donald Tusk powołał w środę Macieja Kaliskiego na stanowisko wiceministra gospodarki. Będzie on odpowiadał w resorcie za sektor energetyczno-paliwowy i górnictwo - poinformowało Ministerstwo Gospodarki.
Share
d3fyi38

Kaliski zastąpił na tym stanowisku Joannę Strzelec-Łobodzińską, która na początku czerwca została prezesem Kompanii Węglowej.

Nowy wiceminister pełnił dotychczas funkcję Dyrektora Departamentu Ropy i Gazu MG. Na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie powołany został na wniosek wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.

Kaliski urodził się 2 marca 1947 r. w Olsztynie. Ukończył studia na Wydziale Wiertniczo - Naftowym Akademii Górniczo - Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (1970 r.); doktorat obronił w 1975 r. na tym samym wydziale, a w 1990 r. otrzymał tytuł doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie górnictwa i geologii inżynierskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

d3fyi38

Od 2007 r. jest profesorem tytularnym nauk technicznych. To autor lub współautor ponad 200 publikacji naukowych z zakresu techniki, technologii oraz ekonomiki i bezpieczeństwa sektora naftowego. Od zakończenia studiów jest pracownikiem naukowo - dydaktycznym na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo - Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie; obecnie jest zastępcą kierownika Katedry Inżynierii Gazownictwa.

W latach 1980 - 1985 Kaliski pełnił funkcję docenta Politechniki Algierskiej i równocześnie był wykładowcą w Instytucie Nauk o Ziemi na Uniwersytecie w Algierze. W latach 1989 - 2004 pracował także dla CBR /Heidelberger Zement - Group, pełniąc kierownicze funkcje w przedsiębiorstwach i spółkach tej grupy kapitałowej.

Departamentem Ropy i Gazu w Ministerstwie Gospodarki kierował od października 2008 r. Jest członkiem Rady Zarządzającej i delegatem Polski w Międzynarodowym Forum Energetycznym oraz w Międzynarodowej Agencji Energetycznej.

d3fyi38

Podziel się opinią

Share
d3fyi38
d3fyi38