Trwa ładowanie...
francja

Macron wywołał burzę we Francji. "Zamiast robić burdel, powinni lepiej rozejrzeć się, czy nie znajdą pracy"

Wulgarne słowa prezydenta Francji pod adresem bezrobotnych. "Niektórzy zamiast robić burdel, powinni lepiej rozejrzeć się, czy nie znajdą pracy" - powiedział Emmanuel Macron podczas wizyty w ośrodku szkoleniowym w Egletons w Nowej Akwitanii. Jego słowa wywołały burzę we Francji.

Share
Macron wywołał burzę we Francji. "Zamiast robić burdel, powinni lepiej rozejrzeć się, czy nie znajdą pracy"
Źródło: PAP, fot: LUDOVIC MARIN
d1pvnry

Dziennik "Le Figaro" podał, że na krótko przed przyjazdem prezydenta do ośrodka przed budynkiem demonstrowało ok. 150 pracowników i osób zwolnionych z firmy GM&S.

To spóła produkująca podzespoły dla koncernów samochodowych PSA (Peugeot) i Renault. Niezbędna była interwencja policji.

Macron był bardzo zaskoczony obecnością kamery francuskiej stacji telewizyjnej BFMTV. Jego wypowiedź padła, gdy Alain Rousset, przewodniczący rady regionalnej Nowej Akwitanii, narzekał w rozmowie z prezydentem, że nie może znaleźć kandydatów do pracy w zakładach odlewniczych Constellium w Ussel, położonym ok. 30 kilometrów od Egletons.

d1pvnry

Prezydent Francji odpowiedział na to z irytacją: "Niektórzy zamiast robić burdel, powinni lepiej rozejrzeć się, czy nie znajdą tam pracy, bo mają kwalifikacje".

Politycy oburzeni słowami Macrona. "Prezydent bogatych"

"Macron chce złamać swój wizerunek elitarnego bankiera" - tak wypowiedź prezydenta skomentował tygodnik polityczny "L’Express". Gazeta podkreśla, że wielu polityków wyraziło oburzenie wypowiedzią prezydenta, wyrażającą brak szacunku dla bezrobotnych.

Badanie przeprowadzone dla "Le Figaro", a opublikowane przez Kantar, pokazuje, że Macron jest coraz bardziej krytykowany i nazywany "prezydentem bogatych".

Macron kontra hejterzy. Zobacz wideo

"Zaufanie do Macrona jest zbliżone do tego, jakim (prezydent) Francois Holland cieszył się pięć lat temu" - czytamy w gazecie.

d1pvnry

To nie pierwszy raz prezydent Francji wypowiada kontrowersyjne słowa pod adresem obywateli. Na początku września, odnosząc się do demonstracji przeciwko reformie prawa pracy, Macron stwierdził, że nie cofnie się przed "leniuchami", "cynikami" i "ekstremą".

Wówczas sekretarz generalny CGT Philippe Martinez stwierdził, że „tymi słowami Macron obraził Francuzów”.

Kim jest Brigitte Trogneux?

d1pvnry

Podziel się opinią

Share
d1pvnry
d1pvnry