Trwa ładowanie...
d4fji33

Magic z grupy Asseco przejmuje izraelski Roshtov Software za ok. 21 mln USD

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews) - Magic Software Enterprises Ltd. - spółka należąca do Formula Systems Group z grupy Asseco Poland - zawarła umowę przejęcia 60% akcji izraelskiego Roshtov Software Industries Ltd za ok. 21 mln USD, podała spółka.

Share
d4fji33

"Magic będzie miał opcję zwiększenia zaangażowania do 100%. Transakcja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale, pod warunkiem spełnienia warunków" - czytamy w komunikacie.

Roshtov Software Industries Ltd. jest deweloperem platformy Clicks używanej w projektowaniu oprogramowania do zarządzania danymi pacjentów dla opieki zdrowotnej. Zarząd Magic oczekuje, że transakcja przyczyni się do wzrostu wyników od 2016 roku.

"To ważny krok w realizacji naszej strategii wzrostu. Click, jako platforma, oferuje wyższe marże ze sprzedażą software i uzupełnia naszą obecną ofertę" - powiedział wiceprezes Magic Software Enterprises ds. fuzji i przejęć Amit Birk, cytowany w komunikacie.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2015).

(ISBnews)

d4fji33

Podziel się opinią

Share
d4fji33
d4fji33