Trwa ładowanie...

Majówka 2019. 2 maja - czy dzisiaj sklepy są otwarte?

Majówka jest okresem, kiedy większość Polaków planuje urlopy wypoczynkowe. Jest też szczególna pod względem zakazu handlu. Sprawdź, czy dzisiaj 2 maja sklepy są otwarte.

Majówka 2019. 2 maja - czy dzisiaj sklepy są otwarte?Źródło: East News
dtzu5a5
dtzu5a5

Majówka 2019. Czy dzisiaj 2 maja sklepy są otwarte?

Majówka to specyficzny okres, w którym możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. Na 1 i 3 maja przypadają święta państwowe, które są ustawowo wolne od pracy. W te dni nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów, supermarketów i galerii handlowych w Polsce.

Zakaz handlu nie obejmuje jednak 2 maja. Sklepy w zdecydowanej większości otwarte są według standardowych godzin, są jednak wyjątki. Ze względu na dni wyłączone z handlu w majówkę sieć dyskontów Biedronka będzie czynna dłużej 2 i 4 maja.

- W te dni większość placówek funkcjonować będzie co najmniej do godziny 22.00. Szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy poszczególnych sklepów dostępne są w placówkach - czytamy w komunikacie.

Zobacz: Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Pozostała większość sklepów m.in. Carrefour, Kaufland, Tesco i Lidl w te dni będzie czynna według tradycyjnych godzin otwarcia. Jeśli chodzi o galerie handlowe, decyzja w tej kwestii należy do zarządców galerii.

dtzu5a5

Majówka 2019 i zakaz handlu w niedziele

Ze względu na ograniczenie handlu w Polsce zakupów nie zrobimy w kilkanaście dni w roku oraz w większość niedziel. Obecnie zakupy możemy zrobić jedynie zazwyczaj w ostatnią niedzielę miesiąca.

Najbliższa niedziela 5 maja jest więc niedzielą niehandlową. We wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. dystrybucja, przeładunki, logistyka i magazynowanie.

Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe i apteki.

Zakaz handlu w niedziele - maj 2019

  • niedziele niehandlowe: 5, 12 i 19 maja
  • niedziela handlowa: 26 maja
dtzu5a5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtzu5a5