Trwa ładowanie...
d4jrl4g
d4jrl4g

Makarony Polskie liczą na rekordowy wynik netto w '09

25.8.Warszawa (PAP) - Makarony Polskie liczą, że w II półroczu tego roku wynik netto będzie lepszy niż w pierwszej połowie roku. W całym roku grupa chce osiągnąć rekordowy wynik...
Share
d4jrl4g

25.8.Warszawa (PAP) - Makarony Polskie liczą, że w II półroczu tego roku wynik netto będzie lepszy niż w pierwszej połowie roku. W całym roku grupa chce osiągnąć rekordowy wynik netto, czyli wyższy niż w 2007 roku, gdy wyniósł 2,4 mln zł - poinformował prezes spółki, Paweł Nowakowski.

"Liczymy na lepsze wyniki w II półroczu w stosunku do pierwszej połowy roku. Chcemy, by na koniec roku wynik netto był historycznie najwyższy, czyli wyższy niż w 2007 roku, kiedy skonsolidowany zysk netto wyniósł 2,42 mln zł" - powiedział na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami Nowakowski.

Spółka podtrzymuje plan osiągnięcia w tym roku 30-proc. wzrostu przychodów.

d4jrl4g

"Podtrzymujemy nasze plany co do zwiększenia tegorocznej sprzedaży grupy o 30 proc." - powiedział prezes.

Po pierwszym półroczu Makarony Polskie mają 55,88 mln zł przychodów, co oznacza 28-proc. wzrost rdr. Zysk netto grupy wyniósł w I półroczu tego roku 1,15 mln zł wobec 2,64 mln zł straty netto w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W samym II kwartale tego roku grupa miała 30,9 mln zł przychodów i 0,63 mln zł zysku netto.

Prezes poinformował, że w drugiej połowie roku spółka skoncentruje się na poprawie efektywności i zakończeniu reorganizacji wewnętrznej, która ma przygotować spółkę do ekspansji rynkowej. Firma nie planuje większych inwestycji.

d4jrl4g

"W bieżącym roku i przyszłym nie planujemy dużych inwestycji. Na ten cel będziemy wydawać jedną trzecią amortyzacji, resztę będziemy kumulować" - powiedział prezes.

Po I połowie roku spółka miała rentowność EBITDA na poziomie 9,3 proc. Plan na koniec roku zakłada rentowność EBITDA na poziomie 7-8 proc.

W stosunku do końca 2008 roku spółce udało się zmniejszyć poziom zobowiązań oprocentowanych o 6 mln zł.

"Będzie to miało wpływ na zdolność kredytową i zdolność realizowania ciekawych projektów" - powiedział prezes. (PAP)

pel/ ana/

d4jrl4g

Podziel się opinią

Share
d4jrl4g
d4jrl4g