Trwa ładowanie...
kolej
28-04-2009 16:00

Małopolska ogłasza przetarg na zakup nowych pociągów za 30 mln euro

Zarząd województwa małopolskiego zdecydował o ogłoszeniu przetargu na zakup sześciu elektrycznych pociągów osobowych do obsługi tras regionalnych. Wartość kontraktu wyniesie około 30 mln euro.

Małopolska ogłasza przetarg na zakup nowych pociągów za 30 mln euroŹródło: Jupiterimages
d1tg1l0
d1tg1l0

Zarząd województwa małopolskiego zdecydował o ogłoszeniu przetargu na zakup sześciu elektrycznych pociągów osobowych do obsługi tras regionalnych. Wartość kontraktu wyniesie około 30 mln euro - podał we wtorek wicemarszałek województwa Roman Ciepiela.

Według niego samorząd chce zakupić sześć nowoczesnych pociągów elektrycznych o podwyższonym standardzie (wyposażonych m.in. w klimatyzację), dysponujących około 200 miejscami siedzącymi. Podobne pojazdy (wyprodukowane przez PESA Bydgoszcz) obsługują już połączenie Łódź - Warszawa.

Nowe pociągi zostaną skierowane na najdłuższe i najbardziej zatłoczone trasy regionalne w Małopolsce. Dostawy pojazdów powinny się rozpocząć w przyszłym roku i zakończyć w ciągu 19 miesięcy.

_ Chcemy wzmocnić taborowo spółkę przewozową PKP Przewozy Regionalne, wiedząc, że przeżywa trudności finansowe i sama nie jest w stanie zrealizować takich zakupów _- wyjaśnił Ciepiela.

Samorząd wojewódzki zarezerwował na zakup taboru kolejowego 15 mln euro ze środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Drugie tyle będzie stanowił wkład własny województwa.

d1tg1l0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tg1l0