Trwa ładowanie...
d2ffw3p

Małopolska: wyższy wskaźnik dla programu "Rodzina na swoim"

Wojewoda małopolski ustalił nowy nowy, wyższy wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia metra kwadratowego w budynkach mieszkalnych. Z decyzji tej skorzystają m.in. osoby ubiegające się o dopłatę do kredytu mieszkaniowego w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim".

d2ffw3p
d2ffw3p

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody małopolskiego Małgorzata Woźniak, zgodnie z decyzją Jerzego Millera od 1 października obowiązywał będzie wyższy wskaźnik: dla Krakowa wynosić będzie 4668 zł, a dla województwa małopolskiego z wyłączeniem Krakowa - 3479 zł. Wskaźnik będzie obowiązywał do 31 marca przyszłego roku.

Ze wskaźnikiem powiązane są limity cenowe dla rządowego programu "Rodzina na swoim". W Krakowie limit cenowy dla tego programu, wg nowego wskaźnika, wynosić będzie 6055 zł za metr kwadratowy mieszkania. Dotychczas wynosił 5340 zł.

Program "Rodzina na swoim" wprowadzono na mocy ustawy z 8 września 2006 roku o finansowym wspieraniu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Zgodnie z nią Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)
z pieniędzy budżetowych przekazuje dopłaty do oprocentowania kredytów mieszkaniowych.

O preferencje te mogą ubiegać się małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci. Potencjalny kredytobiorca nie może mieć innego własnego mieszkania lub domu. Dopłaty przyznawane są na 8 lat i stanowią równowartość połowy kwoty odsetek. Obowiązują limity maksymalnej powierzchni mieszkania lub domu oraz cen za metr kwadratowy.

d2ffw3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ffw3p