Trwa ładowanie...
d30z2bg
04-04-2017 15:25

Małopolskie/ Ponad 39 mln zł z UE na inwestycje w uzdrowiskach

Ponad 39 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył zarząd województwa małopolskiego na dofinansowania dziesięciu projektów, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę małopolskich uzdrowisk. Środki otrzymają Krynica, Rabka, Muszyna, Piwniczna i Żegiestów.

d30z2bg

Dzięki decyzji o unijnym dofinansowaniu w Krynicy Zdroju zostanie zrealizowanych pięć inwestycji: powstanie zakład przyrodoleczniczy z leczniczym basenem z wodą mineralną, odbędzie się renowacja Bulwaru Dietla, płyty głównej deptaka oraz parku im. Mieczysława Dukieta. Uzdrowisko planuje również przywrócenie zielonego salonu uzdrowiskowego na Polanie Janówka.

W Rabce Zdroju zostanie zbudowany wodny plac zabaw w Parku Zdrojowym oraz zagospodarowanie bulwary nad Poniczanką. W Muszynie zostanie zagospodarowana przestrzeń wokół źródeł wody mineralnej Grunwald, Milusia i Anna. Piwniczna planuje budowę ogólnodostępnych miejsc rekrutacyjnych dla rodzin z dziećmi, a Żegiestów budowę promenady spacerowej wzdłuż potoku.

Konkurs skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. Wsparcie mogły otrzymać przedsięwzięcia, które realizowane są na obszarach ze statusem uzdrowiska. Można było uzyskać nawet do 75 proc. kosztów całej inwestycji związanej z rozbudową infrastruktury uzdrowiskowej, turystycznej i rekreacyjnej w miejscowościach uzdrowiskowych.

Jak zapowiedział wicemarszałek woj. małopolskiego Stanisław Sorys, w najbliższym czasie zarząd regionu oceni dziesięć kolejnych wniosków, które pozytywnie zweryfikowano na etapie oceny formalnej i finansowej. Szanse na wsparcie mają planowane przedsięwzięcia w takich uzdrowiskach, jak Szczawnica, Muszyna, Piwniczna, Żegiestów, Krynica i Wysowa.

Sorys przypomniał, że w poprzednim budżecie unijnym przeznaczono na ten cel prawie 53 mln zł, a w obecnej perspektywie kwota ta jest niemal trzy razy większa. "Jestem przekonany, że dzięki środkom z programu regionalnego miejscowości zdrojowe staną się jeszcze bardziej atrakcyjne, a ich oferta turystyczna bezkonkurencyjna, nie tylko w skali krajowej" - ocenił.

d30z2bg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30z2bg