Trwa ładowanie...
d2azpsg

Martifer wybudował na Ukrainie farmę słoneczną o mocy 8 MW

Portugalska grupa Martifer oddała do użytku nową elektrownię fotowoltaiczną w środkowej Ukrainie. Farma słoneczna posiada moc 8 MW.
Share
d2azpsg

Zakończone właśnie przedsięwzięcie realizowane było przez wchodzącą w skład portugalskiej grupy spółkę Martifer Solar. Farma fotowoltaiczna powstała 350 km na południowy-zachód od Kijowa, w pobliżu miasta Szarogród.

Jak poinformował Francisco Queiros, prezes ukraińskiego oddziału spółki Martifer Solar obiekt, który budowany był od maja br., umożliwia zaopatrzenie w energię elektryczną 11 tys. ukraińskich gospodarstw domowych.

"Przedsięwzięcie to było jedną z najbardziej ambitnych inwestycji, jaką udało nam się zrealizować w ostatnim czasie. Z uwagi na skomplikowaną sytuację polityczno-gospodarczą na Ukrainie, wykonanie farmy było dużym wyzwaniem. Zobowiązało nas do dostosowania naszego zespołu do ekstremalnych warunków panujących w tym kraju" - napisały w komunikacie władze inwestora.

d2azpsg

Wybudowany na przedmieściach Szarogrodu obiekt jest szóstym parkiem fotowoltaicznym wykonanym przez spółkę Martifer Solar na Ukrainie. Łączne moce tych obiektów sięgają 29 MW.

Wszystkie farmy słoneczne wybudowane na Ukrainie przez portugalską grupę powstały na zamówienie kijowskiej spółki Rengy Development. Działa ona w sektorze odnawialnych źródeł energii na Ukrainie oraz w Armenii.

Inwestująca od sierpnia 2012 r. na Ukrainie grupa Martifer działa w ponad 20 państwach świata, w tym w niestabilnych politycznie regionach, takich jak Bliski Wschód. W centrum jej aktywności są cztery obszary działalności: konstrukcje stalowe, systemy dla energetyki, produkcja energii elektrycznej oraz rolnictwo. W kwietniu br. spółka Martifer Solar wygrała przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 10 MW w Jordanii.

d2azpsg

Podziel się opinią

Share
d2azpsg
d2azpsg