Trwa ładowanie...
d1pkywn

Maseczki w sklepie. Jak będzie wyglądało egzekwowanie nowych przepisów?

Maseczki w sklepie stały się żmudnym obowiązkiem. Z powodu rekordowej liczby przypadków zakażeń koronawirusem resort zdrowia wydał dyspozycje dot. zwiększenia liczby kontroli w sklepach. Wkrótce placówki, gdzie nakaz nie jest egzekwowany, zaczną podlegać surowym karom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maseczki w sklepie. Jak będzie wyglądało egzekwowanie nowych przepisów?
Maseczki w sklepie. Jak będzie wyglądało egzekwowanie nowych przepisów? (money.pl)
d1pkywn

Kontrole w sklepach. Klienci bez maseczek nie będą obsługiwani

Będą kontrole przestrzegania obowiązku noszenia maseczek w sklepach - poinformował minister zdrowia. Policjanci sprawdzą, czy klienci i pracownicy sklepów noszą maseczki. Nieprzestrzeganie przepisów oznaczać będzie surowe kary.

*Czytaj też: *GIS zmienia kurs ws. wesel. "Wydawało nam się, że będzie bezpiecznie"

d1pkywn

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił decyzję w poniedziałek. Tym samym już od początku tygodnia policja i służby sanitarne sprawdzają, czy obsługa i klienci stosują się do zaleceń epidemiologicznych w tym obowiązku zasłaniania ust nosa w sklepach.

Maseczki w sklepie. Wzmożone kontrole na terenie całego kraju

Jak z kolei podkreślił szef GIS, prawo dotyczące obowiązkowych maseczek na zakupach ma się zmienić już wkrótce. - Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu takie prawo zostanie uchwalone. I będzie to obowiązek - dodał Jarosław Pinkas.

Policja i GIS sprawdzą, czy nosimy maseczki. "Pewnie posypią się mandaty"

Nowe przepisy dot. maseczek w sklepie, o których mówił szef GIS, oznaczają, że klienci, którzy nie założą maseczki albo przyłbicy na zakupy, nie zostaną obsłużeni. Właściciele sklepów będą do tego prawnie zobowiązani.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pkywn

Podziel się opinią

Share
d1pkywn
d1pkywn