Trwa ładowanie...
d2tbyzv

Mastercard ma zgodę na przejęcie VocaLink, zaoferuje płatności z konta bankowego

Warszawa, 12.04.2017 (ISBnews) - Mastercard uzyskał zgodę brytyjskiego urzędu ds. konkurencji i rynków na przejęcie VocaLink. Transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych tygodni, podała firma. Przejęcie pozwoli Mastercard rozszerzyć usługi realizowane przy użyciu kart o płatności z konta bankowego. 

Share
d2tbyzv

"Uważamy, że przyszłość płatności będzie zależeć od tego, jak szerokie możliwości wyboru będą mieć klienci. Uzupełnienie naszej sieci rozliczeń kartowych o płatności oparte na kontach bankowych poszerza zakres i sposób działania naszych usług. Razem z VocaLink staniemy się partnerem zaspokajającym wszelkie potrzeby przedsiębiorstw, instytucji rządowych i klientów indywidualnych związane z płatnościami" - powiedział dyrektor ds. produktów w Mastercard. Michael Miebach, cytowany w komunikacie .

VocaLink jest liderem w dziedzinie płatności przelewem z konta bankowego. Technologia VocaLink umożliwia natychmiastowe płatności na największych rynkach finansowych świata.

"Mamy szansę rozszerzyć wszystkie usługi realizowane przy użyciu kart o płatności z konta. Tym samym na nowo wytyczymy granice możliwości w handlu i zwiększymy dostępność płatności elektronicznych. Zlikwidujemy bariery, wprowadzając innowacyjne usługi obejmujące różne typy płatności. Będą one szybsze, dostępne w czasie rzeczywistym w wielu nowych miejscach i na różnych urządzeniach" - dodał Miebach.

Zasięg usługi VocaLink obejmuje Wlk. Brytanię, Singapur i Tajlandię, planowane jest jej poszerzenie o USA w tym roku. Przejęcie VocaLink umożliwi Mastercard odgrywanie większej roli w Wlk. Brytanii i na innych rynkach na całym świecie.

MasterCard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Spółka obsługuje najszybszą światową sieć przetwarzania płatności, łączącą konsumentów, instytucje finansowe, punkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach i terytoriach.

(ISBnews)

d2tbyzv

Podziel się opinią

Share
d2tbyzv
d2tbyzv