Masz długi, masz problem
Dziś w ramach kampanii edukacyjnej "Nasze Długi" po raz pierwszy w Polsce obchodzony jest Dzień bez Długów.
Inicjatywa ma zwiększyć świadomość Polaków w zakresie zarządzania własnymi finansami, odpowiedzialnego zadłużania się oraz radzenia sobie ze spłatą należności.
W zamyśle organizatorów 17 listopada powinien być okazją do kontaktu z wierzycielem lub windykatorem w sprawie zaległości, które mamy. To także czas na oddanie rodzinie lub znajomym nawet najmniejszych pożyczonych kwot. Dzień bez Długów to także okazja do niekupowania "na zeszyt" oraz niezadłużania się ponad miarę.
Ranking lokat!
Sprawdź, w którym banku i na jakich warunkach, możesz założyć lokatę. Finansomat.wp.pl - w kilka sekund otrzymasz czytelną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Sprawdź! »
Dzień bez Długów ma promować w polskim społeczeństwie postawy aktywnego i odpowiedzialnego podejścia do spłacania długów. Zgodnie z wynikami przeprowadzonej ankiety, Polacy deklarują bardzo obowiązkowe podejście do spłacania długów. 65% ankietowanych twierdzi, że stara się spłacać swoje należności na bieżąco, natomiast aż 67% uważa spłacanie długów za swój obowiązek.
- Obowiązkowe podejście Polaków do spłacania długów to dobry sygnał – mówi Piotr Krupa, Prezes KRUK S.A., pomysłodawca akcji. „Oznacza, że dłużnicy aktywnie przeciwdziałają problemowi zadłużenia, a tym samym są otwarci na propozycje spłaty zadłużenia. Z takiej możliwości skorzystało już 195 000 Polaków, którzy dzięki zawarciu porozumienia z firmą KRUK S.A., regulują zaległości w ratach indywidualnie dopasowanych do swoich możliwości finansowych” – dodaje Piotr Krupa.