Trwa ładowanie...
d3fn5ig

Max. cena dla inwestorów indywidualnych w ofercie Fortuny wynosi 4,5 euro

11.10. Warszawa (PAP) - Maksymalna cena dla inwestorów indywidualnych w ofercie firmy bukmacherskiej Fortuna Entertainment Group wynosi 4,5 euro. Zapisy dla inwestorów...

d3fn5ig

11.10. Warszawa (PAP) - Maksymalna cena dla inwestorów indywidualnych w ofercie firmy bukmacherskiej Fortuna Entertainment Group wynosi 4,5 euro. Zapisy dla inwestorów indywidualnych w Polsce, Czechach i na Słowacji potrwają od 11 do 21 października - podała Fortuna w komunikacie.

"Maksymalna wartość oferty, z uwzględnieniem opcji dodatkowego przydziału wyniesie 81,9 mln euro, co oznacza maksymalną kapitalizację spółki na poziomie 234 mln euro" - podała Fortuna w komunikacie prasowym.

W ofercie spółki znajdzie się do 2 mln nowych akcji oraz do 13,83 mln istniejących akcji. Liczba akcji oferowanych może zostać zwiększona o nie więcej niż 2,37 mln akcji, jeśli popyt będzie większy niż liczba akcji oferowanych.

Pieniądze z emisji spółka chce przeznaczyć na planowane inwestycje w nowe projekty loteryjne i marketingowe, w tym uruchomienie loterii w Czechach, a sprzedaż produktów loteryjnych powinna rozpocząć się w 2011 roku.

Spółka planuje 21 października ustalić cenę emisyjną akcji oraz dokonać przydziału akcji, zaś ok. 22 października opublikować cenę emisyjną.

Fortuna planuje ok. 28 października zadebiutować na giełdzie w Warszawie, a wcześniej na giełdzie w Pradze.

Jedynym właścicielem Fortuny jest fundusz Penta Investments. (PAP)

bas/ pel/ ana/

d3fn5ig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fn5ig