Trwa ładowanie...

mBank wprowadzi opłaty za korzystanie z bankomatów. Nawet z własnych

Zmiany dotkną klientów mBanku na początku lutego 2017 roku. Za wypłatę gotówki poniżej 100 zł będą musieli zapłacić 1,30 zł.

mBank wprowadzi opłaty za korzystanie z bankomatów. Nawet z własnychŹródło: WP.PL, fot: Marcin Morawski/East News
d1p0d2l
d1p0d2l

Kolejny bank poinformował o wprowadzeniu prowizji za korzystanie z bankomatów. Zmiany dotkną klientów mBanku na początku lutego 2017 roku. Za wypłatę gotówki poniżej 100 zł będą musieli zapłacić 1,30 zł. Dodatkowych opłat mogą jednak uniknąć. Wystarczy, że zamiast tradycyjnej karty debetowej użyją opcji BLIK.

Do tej pory, użytkownicy kont w mBanku mogli za darmo wypłacać pieniądze nie tylko w swoich bankomatach, ale także sieci Euronet, PlanetCash i Banku Zachodniego WBK. Ta opcja wciąż pozostanie dostępna. Klienci unikną płacenia prowizji pod warunkiem, że jednorazowo wypłacą więcej niż 100 zł. Dla właścicieli eKonta dla Młodych oraz eKonta m dla osób w wieku 21-24 lata próg bezpłatnej kwoty minimalnej został obniżony do 50 zł.

Nowe zasady nie dotkną natomiast młodzieży (do 20 lat) z eKontem m, a także właścicieli mKonta Aquarius, eKonta Intensive, eKonta izzy oraz eMAX i eMAX Plus. Klienci posiadający kartę MasterCard Gold PayPass - bez względu na rodzaj posiadanego konta - będą mogli wypłacać pieniądze bez zmian.

Jak nie płacić za mniejszy zastrzyk gotówki? Klienci korzystający z mobilnej aplikacji mBanku mogą posłużyć się w tym celu BLIKIEM, czyli nowoczesnym systemem płatności. Wystarczy, że wygenerują jednorazowy, 6-cyfrowy kod na ekranie swojego telefonu i wprowadzą go na klawiaturze bankomatu (15 tys. maszyn różnych operatorów posiada tę funkcję). To nie jedyna możliwość wypłacenia gotówki. Warto pamiętać również o usłudze cash back podczas codziennych zakupów. Jest dostępna w wielu sieciach sklepów (m.in. Żabka, Media Markt) i również pozwala uniknąć dodatkowych prowizji.

d1p0d2l

Na tym jednak nie koniec zmian w regulaminie opłat. mBank ureguluje także kwestię prowizji za korzystanie ze wszystkich bankomatów, która do tej pory była ustalona procentowo i wynosiła 3 proc. Teraz klienci spotkają się ze stałymi stawkami. 7 zł za wypłatę w kraju, a 10 zł - za granicą. Zmienią się też zasady opłacania karty płatniczej. Jeśli użytkownik wykona w miesiącu przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowej, zostanie zwolniony z opłaty.

Zmiany w opłatach za korzystanie z bankomatów dotknęły wcześniej klientów innych instytucji finansowych. mBank nie jest pierwszy. Na wprowadzenie prowizji zdecydował się już m.in. ING Bank Śląski i Bank Pekao.

d1p0d2l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p0d2l