Trwa ładowanie...

McDonald's śmieje się z Burger Kinga. Zbudowali im "reklamę"

W miejscowości Brioude we Francji McDonald’s postanowił „zareklamować” usługi swojego konkurenta. Ustawił w tym celu gigantyczny billboard z dokładnym opisem trasy dojazdu do najbliższej restauracji Burger King. Zaczyna się walka gigantów o Francję.

McDonald's śmieje się z Burger Kinga. Zbudowali im "reklamę"Fot: McDonald's/materiały prasowe
d4aqiat
d4aqiat

W miejscowości Brioude we Francji McDonald's postanowił „zareklamować” usługi swojego konkurenta. Ustawił w tym celu gigantyczny billboard z dokładnym opisem trasy dojazdu do najbliższej restauracji Burger King. Zaczyna się walka gigantów o Francję.

Miasteczko Brioude leży w środkowej Francji, około 190 km od Lyonu, i zamieszkuje je ponad 7 tys. mieszkańców. Od niedawna stało się sławne w całym świecie za sprawą umieszczonego tam dość zabawnego billboardu.

McDonald's wykonał „wspaniałomyślny” gest względem mniejszego konkurenta. Zareklamował jego usługi, opisując na wysokim kilkunastometrowym billboardzie, jak najszybciej dotrzeć do najbliższej restauracji Burger King.

d4aqiat

Byłoby to dość osobliwe działanie, gdyby nie to, że najbliższa restauracja Burger King znajduje się 258 kilometrów od Brioude. Tymczasem McDonald's, oferujący przecież podobny asortyment pożywienia, posiłki serwuje już 5 kilometrów od billboardu. O tym informuje mniejsze ogłoszenie, znajdujące się na wysokości oczu kierowców, postawione obok gigantycznego opisu trasy do Burger Kinga.

McDonald's dysponuje 1,3 tysiącami restauracji we Francji i mimo negatywnej kampanii o „amerykanizacji” i dbaniu o tradycję kuchni francuskiej, radzi sobie bardzo dobrze. Poziom mcdonaldyzacji kraju, tj. liczba restauracji na mieszkańca, jest we Francji najwyższa w Europie i czwarta najwyższa na całym świecie.

Walka sieci dopiero się zaczyna

Walka sieci fast-foodów we Francji się dopiero zaczyna. Pod koniec ubiegłego roku Burger King przejął 405 obiektów sieci Quick i tylko 40 z nich przejdzie pod nową markę „100 procent halal” nakierowaną na ludność muzułmańską. Reszta będzie konkurować bezpośrednio z McDonaldem. Dotąd Burger King miał we Francji tylko 30 restauracji, obecna zmiana jest więc skokowa.

Stąd prześmiewcze działanie McDonalda ma miejsce właśnie teraz. Po zmianie marki w przejętych obiektach, McDonald będzie musiał skorygować wystawioną tablicę, bo najbliższa restauracja Burger King będzie o połowę bliżej, "zaledwie" 130 km od Brioude na trasie do Lyonu.

d4aqiat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aqiat