Trwa ładowanie...
d13t80u

MCI.BioVentures zainwestował 2,51 mln zł w spółkę Continuum Care

20.09. Warszawa (PAP) - MCI.BioVentures, fundusz z grupy MCI, podpisał umowę inwestycyjną z Continuum Care, spółką świadczącą usługi opieki nad osobami starszymi. Wartość...

Share
d13t80u

20.09. Warszawa (PAP) - MCI.BioVentures, fundusz z grupy MCI, podpisał umowę inwestycyjną z Continuum Care, spółką świadczącą usługi opieki nad osobami starszymi. Wartość inwestycji wyniosła 2,51 mln zł - poinformowali przedstawiciele spółek na wtorkowej konferencji prasowej.

"Zmienia się obecnie styl spędzania czasu osób starszych. Zmiany w służbie zdrowia idą w stronę racjonalizacji oferty, a racjonalizacja wydatków skłania do zwrócenia się w kierunku prywatnych usług medycznych. Continuum Care działa na perspektywicznym rynku. Grupa osób starszych zwiększy się w ciągu 10-15 lat o 50 proc., rośnie też poziom zamożności tej grupy. Spółka posiada doświadczony zespół zarządzający. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w nią 2,51 mln zł" - powiedział prezes MCI.BioVentures, Grzegorz Gromada.

Umowa między podmiotami została podpisana 27 lipca 2011 r. Prezes Continuum Care, Agnieszka Szpara poinformowała, że MCI.BioVentures nabyło 44,52 proc. udziałów w spółce. Pozostałe akcje są w rękach trójki założycieli firmy. Grzegorz Gromada dodał, że MCI nie wyklucza dalszego zwiększenia zaangażowania w spółkę.

Continuum Care działa na rynku od 2010 r. Zaczęła świadczenie usług od opieki w domu pacjenta. Na razie działa na terenie Warszawy, ale w planach jest ekspansja geograficzna.

d13t80u

"Rozpoczęliśmy działalność na początku 2010 roku, zaczynając od opieki domowej. Oferujemy też usługi uzupełniające: rehabilitację, domowe wizyty lekarskie, czy wykonywanie badań w domu pacjenta. Obsłużyliśmy już 245 pacjentów, a obecnie mamy pod opieką około 80 osób. Na razie jesteśmy obecni w Warszawie, ale docelowo chcemy pozyskać klientów z największych miast Polski. Tę ideę, którą realizujemy w Warszawie, chcemy przenieść na kolejne lokalizacje" - powiedziała Agnieszka Szpara.

Na początku 2012 roku ma zacząć działać Ambulatoryjny Ośrodek Geriatryczny w Warszawie, przy ul. Bitwy Warszawskiej, który rozszerzy wachlarz oferowanych usług. Jego przystosowanie zostanie sfinansowane pozyskanymi od MCI.BioVentures środkami w wysokości 2,5 mln zł.

"Ośrodek zacznie działać na początku 2012 roku. Obok ośrodka pobytu dziennego, który będzie oferował terapie grupowe, znajdzie się tam centrum geriatryczne z poradniami specjalistycznymi. Trzecim filarem usług będzie rehabilitacja" - powiedziała prezes Continuum Care.

"Wystąpimy do NFZ o kontrakt na niektóre usługi, takie jak opieka geriatryczna oraz usługi niektórych lekarzy. Planujemy też rozmowy z gminą o współfinansowaniu" - dodała.

d13t80u

W dłuższym horyzoncie czasowym, spółka planuje także otwarcie ośrodków opieki stacjonarnej.

Przedstawiciele MCI.BioVentures i Continuum Care oceniają, że w 2011 roku Continuum Care osiągnie ok. 1 mln obrotów. W ciągu 3 lat mają one jednak wzrosnąć do kilkunastu mln zł.

"Oczekujemy, że w 2011 roku spółka osiągnie około 1 mln zł obrotów. W ciągu trzech lat powinny się one zwiększyć do kilkunastu milionów złotych. Na przełomie 2012 i 2013 roku spółka osiągnie break even point i zacznie generować dodatni wynik operacyjny. Spodziewam się, że w 2013 roku pojawi się już zysk netto" - powiedział Gromada.

Dodał, że docelowo Continuum Care chce mieć ok. 10 proc. marży zysku netto.(PAP)

mto/ ana/

d13t80u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13t80u
d13t80u