Trwa ładowanie...
d4cxasg
d4cxasg

MCI może przeprowadzić do 6 nowych inwestycji, w tym w Polsce, Niemczech i Rosji

Warszawa, 05.11.2014 (ISBnews) - MCI Management może przeprowadzić w najbliższych miesiącach do sześciu nowych inwestycji poprzez swoje fundusze MCI.TechVentures i MCI.EuroVentures, w tym w Polsce, Niemczech i Rosji, poinformował wiceprezes Tomasz Czechowicz.
Share
d4cxasg

"W MCI.EuroVentures możemy zrealizować jeszcze jedną - dwie duże inwestycje. Ciężko ocenić czy finalizacja nastąpi jeszcze w tym roku, kluczowe dla nas jest, aby te inwestycje były dobre. W MCI.TechVentues liczymy na zamknięcie czterech nowych inwestycji. Prawdopodobieństwo, że nastąpi to jeszcze w tym roku jest wysokie. Będą to projekty w Niemczech, Rosji oraz dwa w Polsce" - powiedział Czechowicz na spotkaniu z dziennikarzami.

Wskazał, że obecne inwestycje MCI rozwijają się dobrze. Według jego słów, Wirtualna Polska, w księgach funduszu wciąż wyceniana w cenie zakupu, daje duży potencjał wzrostu przez "urynkowienie" wyceny w porównaniu do wyceny Onetu. Ocenił, że długoterminowo WP.pl powinna rozwijać się szybciej od konkurenta dzięki m.in. modelowi własnościowemu.

Private Equity Managers ma trafić na GPW na przełomie 2014/2015 i tu również widzi on potencjał "urynkowienia" wyceny. Ponadto plany rozwojowe Netii i wzrost tureckiego Index sprawiają, że w jego ocenie jest potencjał wzrostu wartości dla MCI.EuroVentures. W przypadku MCI.TechVentures Czechowicz zadowolony jest z postępów spółek Invia, Travelplanet, czy Windeln.

d4cxasg

"Uważam, że to dobry moment za zakupy w Rosji. Mamy na tym rynku racjonalne wyceny. Będziemy przeprowadzać inwestycje rzędu kilku mln euro, co uwzględnia tamtejsze ryzyka" zapowiedział Czechowicz.

Z kolei prezes MCI Management Cezary Smorszczewski podtrzymał dotychczasowe założenia strategiczne.

"Podtrzymujemy 305 mln zł inwestycji w roku biznesowym, który dla nas trwa od marca do marca, prognozę NAV na poziomie 16,5 zł na akcję oraz 100 mln zł exitów z inwestycji" - powiedział Smorszczewski.

Zaznaczył, że w ocenie MCI zwrot z akcji jest lepszą wypadkową dokonań funduszu niż perspektywa ewentualnej wypłaty dywidendy, zwłaszcza że - jak podkreślił - MCI ma kowenanty obligacji uwzględniające nie dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami.

MCI Management jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)

d4cxasg

Podziel się opinią

Share
d4cxasg
d4cxasg