Trwa ładowanie...
d4blujo

MCI nie szuka inwestora dla ABC Data, może jednak sprzedać kilka proc. akcji w '14

18.03. Warszawa (PAP) - MCI Management nie szuka obecnie inwestora dla ABC Data. Nie wyklucza jednak, że może zmniejszyć swoje zaangażowanie w spółkę o kilka proc.,...

d4blujo
d4blujo

18.03. Warszawa (PAP) - MCI Management nie szuka obecnie inwestora dla ABC Data. Nie wyklucza jednak, że może zmniejszyć swoje zaangażowanie w spółkę o kilka proc., najprawdopodobniej w drugiej połowie roku - poinformował Cezary Smorszczewski, prezes MCI.

"Obecnie nie szukamy inwestora dla ABC Data. Na chwilę obecną nie mamy określonego żadnego horyzontu czasowego, w którym chcielibyśmy wyjść ze spółki" - powiedział dziennikarzom Smorszczewski.

"Nie wykluczam jednak, że w tym roku możemy sprzedać kilka proc. akcji ABC Data. Najprawdopodobniej to będzie w trzecim, lub czwartym kwartale" - dodał.

W sierpniu 2013 r. ówczesny prezes MCI Tomasz Czechowicz informował, że ABC Data jest wśród spółek, dla których MCI szuka inwestora, a wyjście ze spółki może się sfinalizować w 2014 r.

d4blujo

W czerwcu 2013 r. ABC Data zawarła umowę z doradcą Jefferies International Limited w celu analizy strategicznych opcji dalszego rozwoju i ekspansji spółki oraz, gdy będzie to uzasadnione, dokonania transakcji pozyskania inwestora strategicznego dla spółki. Ewentualna transakcja pozyskania inwestora strategicznego miała być dokonana w drodze nabycia znacznego pakietu akcji spółki przez takiego inwestora. Umowa z doradcą została zawarta do 30 września 2014 r.

Obecnie największym akcjonariuszem ABC Data jest grupa MCI Management, która jest obecna w akcjonariacie ABC Data na dwa sposoby: bezpośrednio poprzez MCI.Private Ventures (25,7 mln akcji, stanowiących 20,51 proc. kapitału) i poprzez ABCD Management (52,63 mln akcji, 42,03 proc. kapitału). Łącznie MCI Management kontroluje około 62,5 proc. kapitału.(PAP)

gsu/ jtt/

d4blujo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4blujo