Trwa ładowanie...
d3mfsdk
12-03-2015 16:49

mDM podtrzymuje, że WIG przekroczy 60 tys. pkt, a zagranica wróci na GPW w br.

Warszawa, 12.03.2015 (ISBnews) - Analitycy mDomu Maklerskiego podtrzymują opinię, że jeszcze w tym roku WIG przekroczy 60 tys. pkt. Spodziewają się także powrotu inwestorów zagranicznych.

d3mfsdk
d3mfsdk

"Podtrzymujemy opinię, że jeszcze w tym roku WIG przekroczy 60 tys. pkt. Wskaźniki wyprzedające dla Polski i otoczenia zewnętrznego wskazują na to, że spowolnienie makro kończy się. Inwestorzy zagraniczni wracają na rynki wschodzące. W średnim okresie oczekujemy wzrostu rentowności obligacji, co uruchomi przepływ oszczędności do funduszy akcyjnych" - czytamy w raporcie.

Według analityków, luty był udany dla rynku akcji zarówno w Polsce, jak również na większości rynków wschodzących.

"Wyhamowanie trendu umacniania się USD, słabsze dane makro z USA i rosnące obawy o wyniki tamtejszych korporacji spowodowały, że S&P500 przestał być liderem globalnej hossy. Pałeczkę przejął niemiecki DAX, na którym realizuje się konsensusowy pomysł inwestycyjny zamieniania akcji spółek amerykańskich na europejskie. Podtrzymujemy tezy zawarte w naszej strategii dla rynku akcji ze stycznia. Korzystne otoczenie dla akcji utrzyma się. Słaby wzrost gospodarczy w Europie i Azji oznacza utrzymanie dotychczasowej polityki banków centralnych. Słabsze dane w USA z tamtejszego przemysłu powinny studzić oczekiwania na (nieuchronne) rozpoczęcie normalizacji polityki monetarnej przez Fed. Przy słabszym momentum spółek amerykańskich inwestorzy będą poszukiwali alternatywy jaką powinny być wybrane rynki wschodzące. Z poprawiającym się makro (silny rynek wewnętrzny: rosnące inwestycje, szybki wzrost płac realnych, ożywienie w strefie), ekspozycją na umocnienie waluty i zniknięciem ryzyka "reformy OFE" polski rynek jest atrakcyjny dla zagranicznego kapitału" - wyjaśniają analitycy.

"W tym kontekście uważamy również, że inwestorzy zagraniczni powrócą do inwestycji w polskie banki (po marcowym cięciu stóp procentowych nastąpi koniec cyklu obniżek wyników sektora przez analityków), a ostateczne rozwiązania związane z "problemem" kredytów frankowych nie uderzą istotnie w sektor i w porównaniu z negatywnymi scenariuszami dyskontowanymi jeszcze przed kilkoma tygodniami zostaną pozytywnie przyjęte przez inwestorów. Na bardziej pozytywne zmienia się również otoczenie dla spółek surowcowych (KGHM, PGNiG)
. Powrót inwestorów zagranicznych będzie budował "past performance" lokalnych funduszy akcyjnych, co w kontekście oczekiwanego spadku cen obligacji przyniesie napływ oszczędności do TFI i dynamiczny wzrost cen akcji małych i średnich spółek (to już widoczne w lutym)" - czytamy dalej.

d3mfsdk

Analitycy obniżyli jednocześnie rekomendacje następujących spółek: Budimeksu do "trzymaj" z "akumuluj", CCC do "sprzedaj" z "akumuluj", Ciechu do "redukuj" z "trzymaj", Elektrobudowy do "akumuluj" z "kupuj", Elemental do "trzymaj" z "kupuj", Erbudu do "trzymaj" z "kupuj", Grupy Kęty do "redukuj" z "trzymaj", Kruka do "akumuluj" z "kupuj", PKN Orlen do "trzymaj" z "akumuluj", Tarczyńskiego do "trzymaj" z "kupuj", Unibepu do "trzymaj" z "kupuj" i Work Service do "akumuluj" z "kupuj".

(ISBnews)

d3mfsdk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mfsdk