Trwa ładowanie...
d26je61

mDom Maklerski liczy na dalszą poprawę koniunktury na rynku mieszkaniowym

21.01. Warszawa (PAP) - mDom Maklerski, w raporcie z 21 stycznia, podtrzymał rekomendację "akumuluj" dla Dom Development, wyznaczając cenę docelową dla spółki na poziomie 56,5 zł i...

Share
d26je61

21.01. Warszawa (PAP) - mDom Maklerski, w raporcie z 21 stycznia, podtrzymał rekomendację "akumuluj" dla Dom Development, wyznaczając cenę docelową dla spółki na poziomie 56,5 zł i zalecenie "kupuj" dla Robygu, przy cenie docelowej 3,11 zł. Zdaniem analityków perspektywy dla rynku mieszkaniowego są dobre.

Raport wydano przy kursie Dom Development na poziomie 52,5 zł i Robygu 2,34 zł.

Analitycy wskazują, że w 2013 r. nastąpiło odwrócenie negatywnych trendów na rynku nieruchomości mieszkaniowych. W drugim półroczu wolumeny sprzedaży na największych rynkach osiągnęły najwyższy poziom od pierwszego kwartału 2007 r., a ceny zaczęły odbijać się od dna.

"Sądzimy, że poprawa koniunktury na rynku mieszkaniowym będzie kontynuowana w 2014 r. i wpłynie na dalszy wzrost wycen spółek z sektora" - napisano w raporcie.

"Rekomendujemy kupno akcji Robygu i akumulowanie akcji Dom Development. Powyżsi liderzy sektora mają wystarczający bank ziemi i możliwości kapitałowe, by dynamicznie rosnąć, nie rezygnując jednocześnie z polityki wysokich dywidend" - oceniają analitycy. (PAP)

morb/ ana/

d26je61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26je61
d26je61