Trwa ładowanie...

Media publiczne: przyszłość czy przeszłość?

W Sejmie rozpoczęła się debata "Media publiczne: przyszłość czy przeszłość". Przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Iwona Śledzińska-Katarasińska zwróciła uwagę, że sprawa mediów publicznych od wielu lat budzi w Polsce wiele emocji i kontrowersji.

Media publiczne: przyszłość czy przeszłość?Źródło: Jupiterimages
d18dv5y
d18dv5y

Jej zdaniem, polskie media publiczne pracują w "temperaturze wulkanu". Wpływają na to trzy czynniki: spór o istotę publiczności, spór polityczny oraz spór o pieniądze. Zdaniem posłanki Platformy Obywatelskiej, z tych trzech powodów polskie media publiczne znajdują się w głównym nurcie europejskiej debaty o roli, miejscu i funkcjonowaniu publicznego radia i telewizji.

Jak podkreśliła przewodnicząca Komisji Kultury i Środków Przekazu, problemy finansowe mediów publicznych wynikają z przestarzałego systemu ich organizacji i zarządzania, a także z braku przejrzystości w wydawaniu pieniędzy. Posłanka podkreśliła, że obowiązujące prawo medialne nie przystaje do dzisiejszych warunków

Specjaliści z Niemiec, Austrii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Nowej Zelandii i Polski debatują w Sejmie o standardach prawnych, niezbędnych do zachowania specyfiki mediów publicznych. W konferencji biorą też udział przedstawiciele Europejskiej Unii Nadawców, największej tego typu organizacji na świecie. Główne tematy spotkania to: powiązania świata mediów i polityki oraz finansowanie mediów.

d18dv5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18dv5y

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj