Trwa ładowanie...
d1jh4gu

Mediatel wycofuje się z zamiaru kupna Exatela (opis)

...

Share
d1jh4gu

16.12. Warszawa (PAP) - Mediatel zdecydował o wycofaniu się z przetargu na kupno od PGE akcji Exatela - poinformował Mediatel w komunikacie prasowym.

"W dniu 15 grudnia zarząd Mediatela podjął decyzję o wycofaniu się z postępowania przetargowego prowadzonego przez Polską Grupę Energetyczną w związku ze sprzedażą spółki telekomunikacyjnej Exatel. Powodem rezygnacji z dalszego udziału w procesie transakcyjnym jest brak należytej transparentności oraz znacznie odbiegające od standardów rynkowych ograniczenia dotyczące doboru doradców i partnerów finansowych przez spółkę Mediatel" - napisano w komunikacie.

Mediatel wyjaśnił, że podstawą do przygotowania ostatecznej oferty zakupu każdej spółki jest możliwość zbadania aktywów i przeprowadzenia rzetelnego due diligence. Gdy w trakcie procesu pojawiają się znaczące ograniczenia w dostępie do informacji staje się on mało czytelny.

"Mediatel został zmuszony do wycofania się z procesu transakcyjnego po odrzuceniu możliwości udziału partnerów finansowych i wybranych przez siebie doradców w badaniu spółki Exatel" - napisano w komunikacie.

d1jh4gu

PGE niedawno przesunął do 4 stycznia termin składania ofert wiążących na zakup akcji Exatela.

Na krótkiej liście do kupna Exatela znajdowały się Polkomtel i Mediatel, a z wyścigu odpadły wcześniej Netia i grupa GTS, które jednak zadeklarowały już chęć powrotu do procesu sprzedaży Exatela.

Exatel zanotował w 2009 roku 54,8 mln zł zysku netto, czyli o 248 proc. więcej niż w 2008 roku. EBITDA spółki wzrosła o ponad 30 proc. wobec 2008 roku do 153,0 mln zł, a przychody pozostały na poziomie z 2008 roku, czyli ok. 550 mln zł.

Exatel jest operatorem telekomunikacyjnym i koncentruje się na usługach teleinformatycznych dla biznesu oraz administracji państwowej. Spółka świadczy usługi: operatorskie, transmisji danych, dzierżawy łączy, internetowe, głosowe oraz hosting i kolokację. Exatel zarządza drugą co do wielkości w Polsce światłowodową siecią transmisji danych o długości ok. 20 tys. km. (PAP)

pr/ ana/

d1jh4gu

Podziel się opinią

Share
d1jh4gu
d1jh4gu