Trwa ładowanie...
d9mry0x
d9mry0x

Medicalgorithmics może w '14 wejść na rynek australijski i brazylijski

03.02. Warszawa (PAP) - Medicalgorithmics może w 2014 r. wejść na rynek australijski i brazylijski, chce podwoić zatrudnienie, by zwiększyć potencjał produkcyjny - poinformował...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9mry0x

03.02. Warszawa (PAP) - Medicalgorithmics może w 2014 r. wejść na rynek australijski i brazylijski, chce podwoić zatrudnienie, by zwiększyć potencjał produkcyjny - poinformował Piotr Żółkiewicz, wiceprezes ds. finansowych i operacyjnych. Dodał, że spółka nie planuje przejęć w najbliższych miesiącach.

"Chcemy podwoić zatrudnienie w produkcji. Liczymy na to, że pod koniec kwietnia przeniesiemy się do nowego zakładu produkcyjnego. Wprowadzimy drugą zmianę i rozważymy także trzecią" - powiedział dziennikarzom Żółkiewicz.

Żółkiewicz poinformował, że w 2014 r. spółka chciałaby wejść na rynek w Australii i Brazylii.

d9mry0x

"Trzy zespoły pracują nad nowymi produktami. Wszystkie one dotyczą kardiologii" - powiedział.

Wiceprezes dodał, że spółka nie ma planów w stosunku do 75 mln zł gotówki, które obecnie posiada.

"Mamy politykę dywidendową, której w najbliższym czasie nie zamierzamy zmieniać. Większość gotówki ulokowaliśmy w obligacjach korporacyjnych, pozostałą część trzymamy na lokatach" - powiedział.

Polityka dywidendowa spółki zakłada wypłatę 1,35 zł na akcję z zysku za 2013 r., 1,60 zł na akcję z zysku za 2014 r. i 1,85 zł z zysku za 2015 r. Z zysku za 2012 r. wypłacono 1,10 zł na akcję.

d9mry0x

"W najbliższych miesiącach nie planujemy też akwizycji. Nie widzimy również potrzeby przeprowadzania emisji. Gdybyśmy chcieli to zrobić, odbyłoby się to wraz z przejściem na główny rynek" - dodał.

Kurs akcji Medicalgorithmics w pierwszym dniu notowań na głównym rynku GPW spada o 1,5 proc. do 269 zł.

Do obrotu na rynku regulowanym GPW zostało wprowadzonych 3.421.926 akcji zwykłych serii A, B, C i D.

Spółka była notowana na NewConnect od 9 listopada 2011 r.

Medicalgorithmics jest firmą wdrażającą nowoczesne rozwiązania diagnostyczne z zakresu telemedycyny. Sztandarowym produktem spółki jest system PocketECG, umożliwiający długotrwały, zdalny monitoring i analizę sygnału EKG. (PAP)

mj/ ana/

d9mry0x

Podziel się opinią

Share
d9mry0x
d9mry0x