Trwa ładowanie...
d2iufmc

Mennica rozważa pozyskanie partnerów do projektów mieszkaniowych

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Mennica Polska kontynuuje przygotowania do rozpoczęcia w przyszłym roku trzech dużych inwestycji deweloperskich - biurowej i mieszkaniowych. Spółka nie wyklucza pozyskania partnera branżowego do realizacji inwestycji mieszkaniowej Dolina Wisły, poinformował ISBnews prezes Grzegorz Zambrzycki.

Share
d2iufmc

"Mennica Legacy Tower powinna ruszyć na wiosnę 2016. Systematycznie kontynuujemy przygotowania z naszym partnerem, jednocześnie starając się o pozwolenie ze zmienioną koncepcją środowiskową na dodatkowy czwarty poziom garaży" - powiedział ISBnews Zambrzycki.
Projekt mieszkaniowy, który powstanie na miejscu obecnej siedziby spółki i zakładu produkcyjnego - Mennica Residence jest na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę I etapu, którego spółka spodziewa się na przełomie roku, dodał.

"Równolegle procedujemy formalności związane z II etapem. Obserwujemy już duże zainteresowanie potencjalnych nabywców. Start tego projektu jest uzależniony od ostatecznego terminu przeniesienia produkcji menniczej do nowej lokalizacji, co przedłuża się ze względu na wysoki poziom produkcji i kontraktacji" - wskazał prezes Mennicy.

Tymczasem dla projektu mieszkaniowego po prawej stronie Warszawy - Dolina Wisły - przygotowywane są warunki zabudowy (WZ) dla pierwszego etapu.

d2iufmc

"Teren na łącznie 27 ha, z czego aż 17 ha przeznaczone jest na mieszkaniówkę. Pierwszy etap obejmuje 6 ha. Decyzja środowiskowa jest. Uzyskania WZ spodziewamy się w marcu - kwietniu. Ten etap może ruszyć w II półroczu" - powiedział Zambrzycki.

Dodał, że spółka otrzymywała i nadal otrzymuje propozycje odkupu tego projektu. "Nie wykluczamy joint venture (JV) z branżowym partnerem, choć w pełni jesteśmy przygotowani do tego, żeby projekt realizować własnymi siłami. Z ewentualnymi decyzjami poczekamy na uzyskanie WZ" - wskazał prezes.

Mennica zaangażowała 120 mln zł w grunty pod ten projekt. Obok części mieszkalnej oraz handlowej przewidziane są również 2 wieże biurowe stanowiące swoistego rodzaju bramę, a dopełniające kompozycję inwestycji.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Planuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc