Trwa ładowanie...
du5wc2r
du5wc2r

Mercor chce wypłacić dywidendę atrakcyjniejszą niż przeciętna na rynku

Warszawa, 10.12.2014 (ISBnews) - Mercor chce regularnie wypłacać dywidendę, a za obecny rok obrotowy myśli o stopie dywidendy wyższej niż przeciętna na rynku, poinformował wiceprezes Grzegorz Lisewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
du5wc2r

"Myślimy o poziomie, który daje wyższą stopę dywidendy niż przeciętna na rynku i który zachęca do inwestowania w akcje. Jeżeli to będzie poziom 5-6% stopy dywidendy, może więcej, to zarząd będzie rekomendował taki poziom przed walnym" - powiedział Lisewski podczas konferencji prasowej.

Wcześniej mówił, że Mercor chce być spółką, która regularnie wypłaca dywidendę.

"Mamy środki na escrow po sprzedaży działu oddzieleń przeciwpożarowych, to są 22 mln zł, zarząd będzie rekomendował, żeby z tych środków część przeznaczyć na dywidendę" - wyjaśnił.

du5wc2r

W lipcu akcjonariusze Mercora zdecydowali o przeznaczeniu 145,00 mln zł z zysku netto za rok obrotowy kończący się 31 marca 2014 r., wynoszącego 163,03 mln zł, na dywidendę, co dało wypłatę w wysokości 9,26 zł na akcję.

Mercor zapowiadał wcześniej, że planuje przeznaczyć na dywidendę co najmniej 50% środków pozyskanych ze zbycia działalności dotyczącej oddzieleń przeciwpożarowych. Ostateczna cena sprzedaży tych aktywów na rzecz Grupy Assa Abloy wyniosła ok. 218 mln zł.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

du5wc2r

Podziel się opinią

Share
du5wc2r
du5wc2r