Trwa ładowanie...
d36pyzr

Mercor pozyskał 10,3 mln zł dofinansowania z NCBiR na projekt w ochronie ppoż.

Warszawa, 29.02.2016 (ISBnews) - Mercor podpisał umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) na 10,32 mln zł dofinansowania dla projektu pn. "Kompleksowe rozwiązania z zakresu biernej ochrony przeciwpożarowej budynków wraz z budową linii demonstracyjnej". Kwota stanowi ok. 40% całkowitego kosztu projektu, zamykającego się w kwocie 25,8 mln zł, podała spółka.
Share
d36pyzr

"Nasz projekt dotyczy kompleksowych i nowatorskich rozwiązań z segmentu ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji oraz oddymiania i wentylacji pożarowej. To wieloletnia inwestycja, którą już finansujemy ze środków własnych. Nie wykluczamy także kredytów inwestycyjnych. Część prac została już uruchomiona, chcemy by ich pierwsze efekty były widoczne jeszcze w tym roku. Produkcja wyrobów opracowanych w ramach projektu będzie prowadzona w naszych zakładach w Cieplewie i Mirosławiu" - powiedział wiceprezes Grzegorz Lisewski, cytowany w komunikacie.

To duże i ważne przedsięwzięcie dla spółki, które zgodnie z przyjętą strategią ma budować przewagę konkurencyjną, przyczynić się do dalszego rozwoju sprzedaży i umożliwić pozyskiwanie nowych rynków zbytu, dodał Lisewski.

Dofinansowanie realizowane będzie ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 - 2020. Realizacja projektu przewidywana jest na ponad 5 lat, podano również.
Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d36pyzr

Podziel się opinią

Share
d36pyzr
d36pyzr