Trwa ładowanie...
d1nn8gs

Merit Invest: Bloomga i VoiceFinder mogą zostać upublicznione w tym roku

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - Bloomga, producent gry przeglądarkowej Islandoom oraz spółka technologiczna VoiceFinder zamierzają stać się spółkami publicznymi w bieżącym roku, wynika z komunikatu Merit Invest.

Share
d1nn8gs

"Przełomowym momentem było znalezienie inwestora, p. Doroty Denis-Brewczyńskiej, która jest znana min. jako założyciel firmy Bloomga - producenta gry przeglądarkowej Islandoom. Następnie Merit podpisał pakiet znaczących umów doradczych, które są realizowane na rzecz technologicznej spółki VoiceFinder z Krakowa. Warto zwrócić uwagę, że VoiceFinder, podobnie jak Bloomga zamierza w 2017 roku stać się spółką publiczną" - czytamy w komunikacie.

Prezes Merit Invest Mirosław Stępień przyznał, że realizowana przez spółkę w latach 2012-2014 strategia ze względu na załamanie gospodarcze i słabość polskiego rynku kapitałowego nie przyniosła zakładanych rezultatów.

"Od roku 2016 Merit Invest wróciła na rynek doradczy i inwestycyjny dzięki współpracy z nowym kluczowym akcjonariuszem, który zauważył potencjał naszej spółki. Z panią Dorotą Denis-Brewczyńską zbudowaliśmy w minionym roku bardzo solidny portfel spółek notowanych na rynku giełdowym. W mojej ocenie, nasze aktywa inwestycyjne mają w dłuższej perspektywie duży zwyżkowy potencjał, a biorąc pod uwagę bieżące wyceny akcji z naszego portfela, pierwszy kwartał tego roku też zapowiada się wyjątkowo dobrze. [?] Wracamy do gry, również w sektorze private equity i liczymy na debiut jednej z naszych spółek z portfela" - powiedział Stępień, cytowany w komunikacie.

Merit Invest jest spółką publiczną notowaną na rynku NewConnect. Spółka prowadzi działalność inwestycyjną i doradczą. Głównym przedmiotem działalności jest inwestowanie środków jako inwestor na rynku papierów wartościowych.

(ISBnews)

d1nn8gs

Podziel się opinią

Share
d1nn8gs
d1nn8gs