Trwa ładowanie...
d2pmsxf

Mex Polska liczy na 1,6 mln zł pozytywnych efektów restrukturyzacji w '13

21.03. Warszawa (PAP) - Mex Polska spodziewa się, że przeprowadzona w 2012 r. restrukturyzacja niektórych restauracji, przyniesie w 2013 r. efekt w postaci poprawy wyników...

d2pmsxf
d2pmsxf

21.03. Warszawa (PAP) - Mex Polska spodziewa się, że przeprowadzona w 2012 r. restrukturyzacja niektórych restauracji, przyniesie w 2013 r. efekt w postaci poprawy wyników finansowych spółki o ponad 1,6 mln zł - poinformował w liście do akcjonariuszy prezes Paweł Kowalewski.

"Z przeprowadzonych symulacji finansowych wynika, że efekty przeprowadzonej restrukturyzacji poprawią wyniki finansowe w 2013 r. o kwotę ponad 1,6 mln zł (...) co pozwala z optymizmem myśleć o wynikach finansowych grupy w 2013 r. i kolejnych" - napisano w liście do akcjonariuszy.

"Jesteśmy przekonani, że rok 2013 - a szczególnie jego druga połowa - będzie okresem pozytywnego przełomu w trwającym kryzysie gospodarczym, co z kolei wspomoże planowane działania grupy Mex Polska i pozwoli jej uzyskać tak dobre wyniki finansowe jak osiągała przed rokiem 2012" - dodano.

Mex Polska podał, że strata netto w 2012 r. w wysokości 9,59 mln zł, wynikała głównie z dokonanych odpisów aktualizujących wartość nakładów na klub Bedroom w Łodzi i restaurację Browar de Brasil w Łodzi, a także z kosztów sprzedaży środków trwałych klubu Bed we Wrocławiu.

Dodano, że na wynik finansowy miało również wpływ zaniechanie inwestycji w klub w Krakowie oraz likwidacja restauracji w Zakopanem, a także odpis wynikający z braku wykupu obligacji Alterco w związku ze zgłoszoną upadłością.

Łączna kwota wspomnianych odpisów to ok. 9,2 mln zł. (PAP)

jow/ jtt/

d2pmsxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pmsxf