Trwa ładowanie...
d4k78e2
d4k78e2

MF chce deficytu budżetowego w '11 niższego niż 45 mld zł - źródło w MF

25.08. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów pracując nad projektem budżetu na przyszły rok, chce aby deficyt budżetowy był niższy niż zapisany w Wieloletnim Planie Finansowym...
Share
d4k78e2

25.08. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów pracując nad projektem budżetu na przyszły rok, chce aby deficyt budżetowy był niższy niż zapisany w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa maksymalny poziom deficytu czyli 45 mld zł - poinformowało PAP źródło w resorcie finansów. MF wskazał ministerstwom i funduszom limity wydatków, które pozwolą określić wydatki budżetu centralnego, teraz resort czeka aż dysponenci ustosunkują się do nich. Z kolei dochody nie powinny odbiegać od tych prognozowanych w WPFP na poziomie ok. 268 mld zł.

"W 2011 roku +celujemy+ w deficyt poniżej poziomu 45 mld zł, trwają jeszcze wyliczenia odnośnie strony wydatkowej budżetu, do resortu spływają odpowiedzi na limity wydatkowe zaproponowane przez resort dla poszczególnych ministerstw czy funduszy. W limitach tych zaproponowane zostały oszczędności, tak aby oprócz zwiększenia dochodów w przyszłym roku, były także +cięcia+ po stronie wydatkowej" - powiedziało PAP źródło.

"Strona dochodowa przedstawiona w budżecie na 2011 nie będzie się znacząco różniła od tej prognozy dochodów jaką zaprezentował rząd w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa. Najmniej zmian będzie jeśli chodzi o dochody podatkowe, ewentualnych korekt można spodziewać się po stronie dochodów niepodatkowych" - dodało.

d4k78e2

MF zakłada w wieloletnim planie, że dochody budżetu państwa w 2011 roku wyniosą 268,2 mld zł, w tym dochody podatkowe w 2011 roku wyniosą 240,7 mld zł, a dochody niepodatkowe 23,2 mld zł.

Jednocześnie resort finansów prognozuje, że wydatki budżetu wyniosą 313,2 mld zł.

Przyszłoroczny budżet będzie skonstruowany w oparciu o wzrost PKB na poziomie 3,5 proc. oraz inflację średnioroczną 2,3 proc.

W połowie sierpnia wiceminister finansów Ludwik Kotecki powiedział, że resort finansów "będzie się starał" obniżyć deficyt poniżej 45 mld zł.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ ana/

d4k78e2

Podziel się opinią

Share
d4k78e2
d4k78e2