Trwa ładowanie...
d324ip5
prawo

MF: kampania informacyjna nt. zmian w systemie emerytalnym (komunikat)

...

Share
d324ip5

17.03. Warszawa - Ministerstwo Finansów informuje:

17 marca, wspólnie z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, rozpoczynamy edukacyjno-informacyjną kampanię społeczną na temat zmian w systemie emerytalnym. Strona www, spoty w radiu i broszura pomogą tym wszystkim, którzy szukają odpowiedzi na pytania o przyszłą emeryturę.

Kampania jest odpowiedzią na postulaty o udzielenie informacji dotyczących wprowadzanych zmian formułowane przez licznych partnerów społecznych, w tym związki zawodowe, organizacje zrzeszające fundusze czy środowiska naukowe. Kampania jest jednak przede wszystkim sposobem na przekazanie społeczeństwu wiadomości, gdzie znajdą kluczowe informacje na temat systemu emerytalnego, zmian do niego wprowadzonych oraz III filaru, zapewniającego dodatkowe środki finansowe po przejściu na emeryturę. Szczególnie ważne jest to teraz, w przeddzień decyzji o tym czy część naszej składki emerytalnej ma trafiać nadal do OFE, czy na indywidualne subkonto ZUS, by nasza wiedza na temat systemu emerytalnego była pełna i pozwoliła nam dokonać świadomego wyboru.

Głównym elementem kampanii jest przygotowana strona internetowa www.emerytura.gov.pl, która stanowi rzetelne źródło informacji dla tych z państwa, którzy szukają odpowiedzi na pytania o przyszłą emeryturę, o ZUS i OFE. Na stronie znajdują się odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: jakie zmiany wprowadził rząd w powszechnym systemie emerytalnym, co zrobić, aby zapewnić sobie dodatkowe zabezpieczenie finansowe po przejściu na emeryturę, od czego zależy wysokość naszej przyszłej emerytury oraz kiedy i w jaki sposób będziemy podejmować decyzję w sprawie części naszej przyszłej składki emerytalnej.

d324ip5

Oprócz strony w ramach kampanii przygotowane zostały spoty radiowe i broszura informacyjna, która dostępna będzie m.in. w oddziałach ZUS i w urzędach skarbowych.

Mamy nadzieję, że przygotowana kampania pozwoli wyjaśnić trudne zagadnienia i przyniesie odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania przy podejmowaniu decyzji: ZUS czy OFE.

Partnerami kampanii są pełnomocnik rządu do spraw informacji i edukacji finansowej, Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Materiały audio Ministerstwa Finansów nt. kampanii są do odsłuchania i pobrania w zakładce Dla mediów/Materiały audio.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d324ip5

Podziel się opinią

Share
d324ip5
d324ip5