Trwa ładowanie...
d4evj1l

MF może przeprowadzić emisję 5-letnich obligacji do 2 mld USD jeszcze w VI lub w VII - Radziwiłł

...
Share
d4evj1l

# dochodzi kolejna wypowiedź wiceministra finansów #

22.06. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów może przeprowadzić emisję obligacji 5-letnich o wartości do 2 mld USD jeszcze w czerwcu lub lipcu - powiedział PAP wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

"Na rynkach panuje jeszcze pewna zmienność i nerwowość, a my nie jesteśmy bardzo mocno zdeterminowani do emisji. Nie wykluczałbym jednak, że jest szansa, że do emisji w dolarach amerykańskich dojdzie jeszcze w czerwcu bądź lipcu. Będą to papiery, tak jak planowaliśmy, 5-letnie. Nie planujemy sprzedaży większej niż 2 mld USD" - powiedział PAP Radziwiłł.

d4evj1l

Wcześniej przedstawiciele resortu zapowiadali, że emisja papierów w USD wyniesie 1-1,5 mld USD. W tym roku resort uplasował w styczniu na rynku 15-letnie euroobligacje za 3 mld, a w marcu 7-letnie o wartości 1,25 mld. Dodatkowo w marcu doszło do sprzedaży papierów 4-letnich za 475 mln CHF.

Wiceminister zaznaczył, że na razie Polska ma dobrą sytuację jeśli chodzi o możliwość sprzedaży polskich papierów za granicą.

"W tej chwili sytuacja jest dosyć komfortowa. Mamy popyt na polski dług i nie mamy problemu z plasowaniem długu. Polska jest postrzegana przez inwestorów, także zagranicznych, bardzo pozytywnie. Polska lepiej sobie radzi niż część krajów w Europie. Z jednej strony ze względu na to, że notujemy jednak wzrost PKB, z drugiej strony mamy stosunkowo niski dług publiczny" - powiedział na seminarium naukowym Radziwiłł. (PAP)

bg/ kba/ jtt/

d4evj1l

Podziel się opinią

Share
d4evj1l
d4evj1l