Trwa ładowanie...
d4jfega

MF: Oprocentowanie obligacji detalicznych bez zmian m/m w sierpniu

Warszawa, 27.07.2015 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów postanowiło nie zmieniać w sierpniu 2015 r. oprocentowania żadnej serii obligacji skarbowych, wynika z komunikatu resortu.

Share
d4jfega

"Utrzymaliśmy oprocentowanie obligacji oszczędnościowych oferowanych w sierpniu na poziomie z poprzednich miesięcy. Naszym nabywcom oferujemy obligacje dwuletnie z oprocentowaniem w wysokości 2,00%, podczas gdy rentowności obligacji dwuletnich na rynku hurtowym ponownie spadły do około 1,8%" - powiedział dyrektor Departamentu Długu Publicznego w Ministerstwie Finansów Piotr Marczak, cytowany w komunikacie.
Oprocentowanie 2-letnich papierów skarbowych wynosi 2,00% w skali roku. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 2,10% dla 3-latek, 2,30% dla 4-latek oraz 2,50% dla 10-latek. W przypadku papierów o oprocentowaniu zmiennym także mnożnik i marże zostały utrzymane na tym samym poziomie, podało Ministerstwo Finansów.

W czerwcu br. ministerstwo sprzedało obligacje detaliczne o wartości 180,7 mln zł, a więc o 25% wyższej od średniej miesięcznej sprzedaży od początku roku.

(ISBnews)

d4jfega

Podziel się opinią

Share
d4jfega
d4jfega