Trwa ładowanie...
d2u39gi
d2u39gi

MF: prof. Etel powołany na szefa komisji ds. nowej ordynacji podatkowej

Premier Ewa Kopacz powołała prof. Leonarda Etela na przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, która ma przygotować nową ordynację podatkową - poinformował w czwartek PAP wiceminister finansów Janusz Cichoń.
Share
d2u39gi

Profesor Etel ma zaproponować - po konsultacjach z ministrem finansów - skład komisji. Członkowie komisji - podobnie, jak jej przewodniczący - zostaną powołani przez szefową rządu.

Prof. Etel jest specjalistą w zakresie prawa podatkowego i finansowego. W 2012 r. został wybrany na rektora Uniwersytetu w Białymstoku. Ma na swym koncie ok. 300 publikacji.

Zgodnie z harmonogramem przyjętym przez rząd, w ciągu czterech miesięcy komisja ma przygotować wstępne założenia do projektu nowej ordynacji podatkowej. Ministerstwo finansów liczy, że będą one gotowe już w pierwszym kwartale 2015 r. Ostateczne założenia nowej ordynacji powinny powstać w trzecim kwartale przyszłego roku.

Premier Kopacz w swoim expose zobowiązała ministra finansów do przedstawienia na początku 2015 r. założeń do projektu nowej ordynacji podatkowej. Nowa regulacja ma zastąpić obecną ustawę Ordynacja podatkowa i uprościć prawo podatkowe.

d2u39gi

Podziel się opinią

Share
d2u39gi
d2u39gi