Trwa ładowanie...
d4g1koh
07-12-2016 12:22

MF: Przedterminowy wykup obligacji w USD da 61 mln zł oszczędności na odsetkach

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Dzięki przeprowadzonemu dziś przetargowi odkupu obligacji serii USD20190715 Ministerstwo Finansów liczy na zmniejszenie wydatków odsetkowych o ok. 61 mln zł w najbliższych trzech latach, podał resort.

d4g1koh
d4g1koh

"Przedterminowy wykup obligacji dolarowych pozwala nam na zmniejszenie wydatków odsetkowych w trzech najbliższych latach o łączną kwotę ok. 61 mln zł (uwzględniając koszt refinansowania oraz koszty odkupu, w tym premię w cenie ponad wartość nominalną oraz narosłe odsetki). Odkup nastąpił po cenach rynkowych, niemniej jednak ceny przyjętych ofert kształtowały się poniżej cen sprzedaży z rynku wtórnego, co korzystnie wpłynęło na efektywność operacji" - czytamy w komentarzu do przetargu.

Na przeprowadzonym dzisiaj przetargu odkupu obligacji nominowanych w USD o terminie zapadalności 15 lipca 2019 r. i oprocentowaniu 6,375% resort odkupił papiery o wartości nominalnej 650 mln USD, co stanowi 18,6% całości wartości nominalnej tej obligacji.

"Operacja sfinansowana została ze środków walutowych MF. W tym roku pozyskiwaliśmy środki zarówno na rynku dolara amerykańskiego, jak i euro czy chińskiego juana. Uzyskane rentowności emitowanych obligacji były na historycznie niskich poziomach, a w przypadku dwóch transakcji na poziomach ujemnych" - czytamy dalej w komunikacie.

(ISBnews)

d4g1koh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g1koh