Trwa ładowanie...
d4f760o

MF: ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa - do wygrania samochody, laptopy, tablety (aktl.)

#
dochodzą wypowiedzi min.Leszczyny z czwartkowej konferencji prasowej
#

Share
d4f760o

01.10. Warszawa (PAP) - Samochody, laptopy i tablety - to nagrody, jakie będzie można wygrać w Narodowej Loterii Paragonowej, którą resort finansów rozpoczął w czwartek 1 października. Najbliższe losowanie - 16 listopada - mówi PAP wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/10827/

d4f760o

"Zapraszam wszystkich Polaków - 1 października startujemy, będziemy organizować co miesiąc losowanie. Najbliższe 16 listopada, ale już od 1 października możemy zbierać paragony fiskalne. Warunki są dwa - musimy mieć ukończone 18 lat, a paragon musi być na minimum 10 zł" - powiedziała Izabela Leszczyna.

Jak wyjaśniła, każdy taki paragon możemy zarejestrować na specjalnej stronie internetowej (www.loteriaparagonowa.gov.pl) i wziąć udział w losowaniu.

"Możemy zarejestrować dowolną liczbę paragonów, ale każdy paragon rejestrujemy tylko raz" - zaznaczyła.

"Mamy nadzieję na duże zainteresowanie naszą loterią" - stwierdziła.

d4f760o

Wiceminister tłumaczyła, że Narodowa Loteria Paragonowa ma na celu przede wszystkim wspieranie rzetelnych przedsiębiorców i podatników poprzez promowanie uczciwego obrotu gospodarczego.

Jak mówiła, na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy z nas, płacąc za towar lub za usługę, w sklepie, w restauracji, u fryzjera czy u mechanika samochodowego, uczestniczy w obrocie gospodarczym i to czy bierzemy paragon fiskalny, w którym zawsze oprócz ceny za towar jest podatek VAT, ma znaczenie dla wpływów do budżetu państwa. "Podatek VAT to tak naprawdę największa pozycją w budżecie państwa, a więc im więcej wpływów z podatku VAT, tym więcej możemy przeznaczyć środków na budowę autostrad, szkół, szpitali, także na nasze bezpieczeństwo - na wojsko, policję, straż pożarną" - podkreśliła.

Dodała, że każdego miesiąca będzie można wygrać Opla Astrę, a raz na kwartał, kiedy będą losowania spośród paragonów fiskalnych za usługi, do wygrania będzie nagroda specjalna - Opel Insignia. "Poza tym mamy jeszcze laptopy, mamy tablety. Każdy przedsiębiorca, który jest wystawcą szczęśliwego paragonu, otrzymuje od nas tablet" - wymieniała.

Wiceszefowa MF podczas czwartkowej konferencji prasowej wyjaśniła, że w losowaniu specjalnym udział będą brać paragony wystawione przez "branżę premiowaną". "W najbliższych miesiącach jest to fryzjerstwo i kosmetyka. W kolejnych miesiącach - prywatne usługi medyczne" - wskazała.

d4f760o

Leszczyna dodała, że takie paragony będą brać udział nie tylko w losowaniach comiesięcznych, ale również w losowaniu dodatkowym, które będzie odbywało się raz na trzy miesiące. "W branżach usługowych bywa bardzo często tak, że świadomość konsumencka, iż za taką usługę należy się nam paragon (...) jest stosunkowo mniejsza. Stąd takie branże" - wyjaśniła.

rbk/ luo/ son/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01@pap.pl

hasło: OZsV2TzG%!if

d4f760o

Podziel się opinią

Share
d4f760o
d4f760o