Trwa ładowanie...
d1gyy61
rząd

MF: rząd będzie debatował o kryzysie

Po południu zbierze się Rada Ministrów, aby przeanalizować szczegóły niedzielnych uzgodnień przyjętych na Radzie Krajów Strefy Euro w Paryżu, dotyczących przeciwdziałania kryzysowi światowemu, i określić działania polskiego rządu podczas szczytu Rady Europejskiej - poinformowało ministerstwo finansów.
Share
d1gyy61

"Pomimo zaburzeń na światowych rynkach finansowych, sytuacja gospodarcza Polski jest stabilna i nie ma zagrożeń dla jej rynku finansowego" - czytamy w komunikacie resortu.

"W niedzielę minister finansów Jacek Rostowski konsultował się telefonicznie z ministrami finansów państw UE w sprawie decyzji dotyczących przeciwdziałaniu kryzysowi finansowemu, podjętych na Radzie Krajów Strefy Euro w Paryżu, i dalszych decyzji, które zostaną podjęte na Radzie Europy 15 i 16 października br." - napisano.

Jak stwierdzono w komunikacie, Polska zamierza działać wspólnie z innymi krajami UE, aktywnie wdrażając plan uzgodniony w Paryżu. "Rada Ministrów spotka się dziś późnym popołudniem, aby przeanalizować szczegóły niedzielnych uzgodnień i określić kierunki działań polskiego rządu na Radzie Europejskiej" - zapowiada ministerstwo.

Państwa członkowskie strefy euro przyjęły w niedzielę w Paryżu plan ratowania banków, obejmujący m.in. gwarancje dla pożyczek międzybankowych oraz ochronę banków przed bankructwem poprzez ich rekapitalizację.

W najbliższą środę podczas szczytu Rady Europejskiej ma dojść do dalszego uzgodnienia antykryzysowych działań - już na szczeblu wszystkich 27 państw członkowskich wspólnoty.

d1gyy61

Podziel się opinią

Share
d1gyy61
d1gyy61