Trwa ładowanie...
d36opiv

MF sfinansowało powyżej 73 proc. potrzeb pożyczkowych na '12, na koniec VI sfinansuje 75 proc. -

...

Share
d36opiv

dochodzą kolejne wypowiedzi Radziwiłła #

13.06. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów po poniedziałkowej emisji euroobligacji za 1,5 mld sfinansowało już więcej niż 73 proc. potrzeb pożyczkowych na 2012 rok i zakłada, że na koniec czerwca będzie miało sfinansowane 75 proc. - poinformował wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

"Mamy sfinansowane powyżej 73 proc. potrzeb pożyczkowych na 2012 rok, na koniec czerwca będziemy mieli sfinansowane 3/4" - powiedział Radziwiłł w TVN CNBC.

"Do końca roku skupimy się na emisjach krajowych. Możliwe, że gdy będzie ciekawy moment pojawimy się na rynkach zagranicznych prefinansując przyszłoroczne potrzeby" - dodał.

W opinii Radziwiłła odczyt inflacji za maj na poziomie 3,6 proc. nie będzie miał wpływu na zaplanowany na czwartek przetarg zamiany obligacji.

d36opiv

"Myślę, że to nie będzie miało szczególnego wpływu na jutrzejszy przetarg, wystawiliśmy papiery zmiennoprocentowe. Generalnie w dzisiejszych czasach inflacja to nie jest ten temat, który nurtuje uczestników rynku" - powiedział.

MF na przetargu zamiany zaoferuje obligacje WZ0117, WZ0121 i IZ0823 w zamian za OK0712 i OK1012.

Wiceminister finansów poinformował również, że na polski rynek SPW nadal napływa kapitał zagraniczny, pomimo zawirowań związanych z kryzysem w strefie euro.

"Cały czas widzimy napływ kapitału na rynek, w gorszych i lepszych miesiącach jest ciągły napływ. Nie mieliśmy do czynienia z drastycznymi wydarzeniami na rynkach" - powiedział Radziwiłł. (PAP)

bg/ osz/

d36opiv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36opiv
d36opiv