Trwa ładowanie...
d3s72st
d3s72st

MF utrzymało oprocentowanie detal. obligacji na niezmienionym poziomie w lipcu

Warszawa, 24.06.2015 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów postanowiło nie zmieniać w lipcu 2015 r. oprocentowania żadnych serii obligacji skarbowych, poinformował dyrektor Departamentu Długu Publicznego w resorcie Piotr Marczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3s72st

"Na rynku finansowym nie zaszły zmiany uzasadniające korekty w ofercie obligacji oszczędnościowych. Utrzymaliśmy więc oprocentowanie obligacji oszczędnościowych oferowanych w lipcu na poziomie z zeszłego miesiąca" - powiedział Marczak, cytowany w komunikacie.

Oprocentowanie 2-letnich papierów skarbowych wynosi 2,00% w skali roku. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 2,10% dla 3-latek, 2,30% dla 4-latek oraz 2,50% dla 10-latek. W przypadku papierów o oprocentowaniu zmiennym także mnożnik i marże zostały utrzymane na tym samym poziomie, podał resort.

Od 25 czerwca br. można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Od lutego 2013 roku wszystkie rodzaje obligacji skarbowych można zakupić w ramach konta IKE Obligacje.

Agentem emisji papierów skarbowych jest PKO Bank Polski i właśnie w placówkach tego banku oraz punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO BP można nabywać obligacje. Możliwy jest też zakup przez telefon i internet.

(ISBnews)

d3s72st

Podziel się opinią

Share
d3s72st
d3s72st