Trwa ładowanie...
d10akff

mfind.pl: Ponad 95% Polaków jest zadowolonych z polisy OC/AC kupionej online

Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - Aż 95,5% Polaków kupujących polisy ubezpieczeniowe OC/AC przez internet jest zadowolonych z przeprowadzonej transakcji, wynika z badania porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych mfind.pl. Klienci, którzy już raz zakupili polisę online, chętnie skorzystają z tej formy ponownie i wrócą do ubezpieczyciela w przyszłości - trend ten potwierdza ponad 97% badanych.

Share
d10akff

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez porównywarkę mfind.pl, aż 82% Polaków wie o możliwości zakupu ubezpieczeń samochodowych przez internet, a już 30% skorzystało z zakupu polisy OC/AC online. Wzrost popularności porównywarek OC/AC oraz rozwój rynku e-commerce w sektorze ubezpieczeń to korzyść dla klientów oszczędzających na kosztach ubezpieczeń oraz towarzystw ubezpieczeniowych, które w ten sposób rozszerzają swoje kanały sprzedaży.

"Wraz z rosnącym udziałem rynku e-commerce w handlu ogółem coraz więcej firm decyduje się na udostępnienie swojej oferty online. Dotyczy to również branży ubezpieczeniowej, której produkty - w tym w szczególności polisy komunikacyjne - zyskują coraz większą popularność wśród klientów. Lojalność klienta budowana jest w oparciu o poziom jego satysfakcji z zakupu, dlatego konieczne jest tworzenie i oferowanie rozwiązań, które są proste, przyjazne użytkownikom i efektywne" - skomentował Bartłomiej Roszkowski, członek zarządu mfind.pl - jednej z największych porównywarek OC/AC w Polsce.

Sondaż został przeprowadzony w okresie od 1 do 15 września 2015 roku przez ankieterów za pomocą kwestionariusza oraz za pośrednictwem internetowego serwisu ebadania.pl i mediów społecznościowych. W badaniu wzięło udział 965 osób w wieku 18-60 lat stanowiących reprezentatywną próbę społeczeństwa.

(ISBnews)

d10akff

Podziel się opinią

Share
d10akff
d10akff